Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Będzie nowa ścieżka pieszo-rowerowa przy ul. Odrzykońskiej w Rzeszowie

Dodano: 04.08.2023 r.

fot. Adam Lampart / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Adam Lampart / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje ścieżki pieszo-rowerowe po obu stronach ul. Odrzykońskiej na osiedlu Kotuli. Umowa ma zostać podpisana w połowie sierpnia.

Ścieżka ma mieć około 100 metrów długości i będzie się składać z części asfaltowej o szerokości 3,5 m oraz węższej części z kostki brukowej. Odcinek od Błogosławionej Karoliny do ul. Odrzykońskiej ma wartość blisko 593 tys. złotych.

- Osiedle Kotuli to miejsce zamieszkania wielu młodych małżeństw z małymi dziećmi. Nie ma dla mnie ważniejszej rzeczy w Rzeszowie, niż bezpieczeństwo najmłodszych jego mieszkańców. Dlatego budowa tego ciągu pieszo rowerowego to konieczność - zapewnia Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

I uzasadnia: - Do tej pory dzieci często musiały przejść przez ruchliwą ulicę, żeby dostać się na chodnik. Czasami również chodziły wąskim poboczem, a obie te opcje nie są niestety bezpieczne. Jeden chodnik w tym miejscu to za mało, ale wkrótce to się zmieni.

Inwestycję zrealizuje firma Strabag, z którą miasto podpisze umowę już w połowie sierpnia. Wykonawca będzie miał 4 miesiące na ukończenie budowy.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Punkt pomocy obywatelom Ukrainy w nowej lokalizacji

RZESZÓW. Od 4 czerwca przy ulicy Grottgera 22 zacznie działać nowy punkt pomocy obywatelom Ukrainy. Urząd Miasta Rzeszowa przeniesie go tutaj z dworca PKP, który wraz z otoczeniem jest aktualnie modernizowany.

Rzeszów

Zmiana rozkładów jazdy kilku linii MPK

RZESZÓW. Od 1 czerwca zmianie ulegają rozkłady jazdy linii nr 13, 17, 34, 35 oraz 52.

Rzeszów

Na ul. Grunwaldzkiej pojawi się ponad 50 drzew

RZESZÓW. Podczas rewitalizacji ulicy Grunwaldzkiej w centrum Rzeszowa zasadzonych zostanie ponad 50 drzew, głównie grabów wąskokolumnowych.

Rzeszów

Automatyczna detekcja ruchu na skrzyżowaniach w Rzeszowie. Nie trzeba będzie wciskać przycisków

RZESZÓW. - Na wszystkich rzeszowskich skrzyżowaniach wprowadzimy automatyczną detekcję ruchu: zamontowanych zostanie ok. 1000 czujników – zapowiada prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. 

Rzeszów

Zieleń i ławki zamiast samochodów. Ulica Słowackiego bardziej przyjazna pieszym

RZESZÓW. Z części chodnika przy ulicy Słowackiego zniknęły samochody. Zamiast nich pojawiła się zieleń i ławki.

Rzeszów

Rzeszów wyróżniony przez prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego

RZESZÓW. Miasto Rzeszów zostało uhonorowane tytułem "miasta-ratownika". 

Rzeszów

Projekt konstytucji przestrzennej Rzeszowa gotowy

RZESZÓW. 27 maja zostanie on wyłożony do publicznych konsultacji.

Rzeszów

Na osiedlu Staroniwa powstanie nowoczesny plac zabaw

RZESZÓW. Nowy plac zabaw na osiedlu Staroniwa, będzie pełnił funkcję nie tylko rozrywkową, ale również edukacyjną.

Reklama