Rzeszów - Sobota, 28.06.2025
Reklama

Będzie protest przeciwko budowie wieżowca przy ul. Podwisłocze. Organizatorem jest rada osiedla

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Protest przeciwko rozpoczęciu inwestycji odbędzie się 1 lutego br. Organizatorem wydarzenia jest Rada Osiedla Nowe Miasto.

15 stycznia informowaliśmy, że miasto wydało decyzje o warunkach zabudowy dla budynku, który miałby powstać na os. Nowe Miasto. Chodzi o teren przed Delikatesy Centrum na ul. Podwisłocze, gdzie obecnie znajduje się parking.

Dokumenty mówią o budynku mieszkalnym do wysokości 180 metrów. Nie mniej jednak teren, na którym planowany jest wieżowiec należy również do Spółdzielni Mieszkaniowej Nowe Miasto, zatem zanim inwestor otrzymałby pozwolenie na budowę, musiałby uzyskać zgodę od współwłaściciela terenu.

Przeciwko planowanej inwestycji wystąpiła rada Osiedla Nowe Miasto, która 1 lutego br. o godzinie 14.00 na parkingu przy Delikatesy Centrum zorganizuje protest. Szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne TUTAJ


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ruszyła rozbudowa drogi z Rzeszowa do Jasionki. Wbito symboliczną łopatę

RZESZÓW. Inwestycję za ponad 124 mln zł realizuje firma Budimex S.A.

Rzeszów

Dodatkowe pieniądze w budżecie Rzeszowa na projekty trzech inwestycji

RZESZÓW. Na wniosek Konrada Fijołka prezydenta Rzeszowa rada miasta zarezerwowała dodatkowe pieniądze w budżecie miasta na trzy ważne inwestycje.

Rzeszów

Budowa nowej szkoły i przedszkola przy ul. Kwiatkowskiego na finiszu

RZESZÓW. Obiekt ma być gotowy na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023. Będzie tam miejsce dla 450 uczniów i 300 przedszkolaków.

Rzeszów

14 ekologicznych autobusów dla Rzeszowa. Umowy podpisane

RZESZÓW. Do Rzeszowa trafi kolejnych 14 ekologicznych autobusów. Miasto podpisało umowy na ich dostawę z firmami Autosan i Solaris.

Rzeszów

Rekordowy czerwiec na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Blisko 80 tysięcy pasażerów obsłużył w czerwcu 2022 r. port lotniczy Rzeszów-Jasionka. 

Rzeszów

Rusza budowa II linii technologicznej ITPOE w Rzeszowie

RZESZÓW. Wmurowano kamień węgielny pod budowę II linii technologicznej Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii w Rzeszowie.  Inwestycja PGE Energia Ciepła z Grupy PGE ma być gotowa w IV kwartale 2024 roku.

Rzeszów

W Jasionce wylądował pierwszy samolot z Rijeki. Wakacyjna siatka połączeń już kompletna

RZESZÓW. W nocy z wtorku na środę lotnisko w Jasionce uruchomiło ostatni nowy letni kierunek. Samolot z chorwackiej Rijeki powitał salut wodny od Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej.

Reklama