Rzeszów - Piątek, 02.01.2026
Reklama

Będzie więcej lotów z Jasionki do Zadaru. Połączenie obsłużą samoloty Ryanair

Dodano: 21.11.2022 r.

fot. Materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka
fot. Materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka
RZESZÓW/JASIONKA. Od czerwca 2023 roku Ryanair uruchomi loty z podrzeszowskiego lotniska do chorwackiego Zadaru. Wzrośnie częstotliwość lotów oraz liczba miejsc oferowanych na tej trasie.

– Nowa trasa zaoferowana przez linie Ryanair to efekt intensywnych rozmów z przewoźnikami, jakie prowadziliśmy na przestrzeni ostatnich miesięcy. Chorwacja jest jedną z najbardziej oczekiwanych i popularnych destynacji wśród naszych pasażerów, dlatego mocno zabiegaliśmy o poszerzenie oferty lotów nad Adriatyk. Cieszę się z  tego połączenia tym bardziej, że województwo podkarpackie łączy  z regionem Zadaru wieloletnia, dobra współpraca – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Warto zaznaczyć, że lotów z Rzeszowa do Zadaru będzie więcej. Zwiększy się również liczba miejsc oferowanych na tej trasie. - Przez ostatnie trzy lata połączenie obsługiwał PLL LOT samolotami Bombardier Q400, które raz w tygodniu zabierały na pokład nie więcej niż 80 pasażerów. W przyszłym roku loty nad Adriatyk będą realizowane dwa razy w tygodniu - we wtorki i piątki - Boeingami 737, mogącymi pomieścić ok. 190 osób – informuje Waldemar Mazgaj, rzecznik prasowy Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka”
Reklama
Chorwacja to bardzo popularny kierunek wśród podróżnych z Podkarpacia. Spośród trzech chorwackich kierunków – Split, Rijeka i Zadar – jakie w minionych latach oferowało lotnisko w Jasionce, ten ostatni cieszył się największym zainteresowaniem pasażerów.

Loty do Zadaru uzupełnią całoroczne kierunki realizowane przez linie Ryanair, które obecnie operują z Rzeszowa na sześciu trasach: do Londynu Stansted (codziennie), Dublina (trzy razy w tygodniu) oraz Londynu Luton, Manchesteru, Bristolu i East Midlands (po dwa razy w tygodniu).

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Oto 10 kluczowych inwestycji, które mają powstać w Rzeszowie w najbliższych latach

RZESZÓW. Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki, aquapark, Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne, Wisłokostrada - to tylko część ważnych inwestycji, które miasto planuje zrealizować w Rzeszowie w ciągu najbliższych lat.

Rzeszów

Wyjątkowa ławeczka Łukasiewicza przed Urzędem Marszałkowskim

​RZESZÓW. Przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego przy al. Cieplińskiego stanęła wyjątkowa ławka upamiętniająca Ignacego Łukasiewicza. - Ławeczka ma nie tylko upamiętniać tę wybitną postać, ale ma też mieć wymiar edukacyjny, zwłaszcza dla młodych...

Rzeszów

10 największych i najważniejszych inwestycji w 2022 roku w Rzeszowie wg ratusza

RZESZÓW. Po tzw. „małych” inwestycjach, przyszedł czas na te duże. Ratusz przedstawił listę 10 największych i najważniejszych „dużych” inwestycji minionego roku.

Rzeszów

Program in vitro w Rzeszowie - konkurs rozstrzygnięty

RZESZÓW. Wybrana została oferta firmy PARENS. Program będzie trwał od 9 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2025 r.

Rzeszów

Zwłoki mężczyzny w rzece w Rzeszowie. Policja ustala przyczyny śmierci mężczyzny

RZESZÓW. Ciało 38-letniego mieszkańca Rzeszowa znaleziono w rzece przy ul. Kalinowej na osiedlu Bzianka. Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności śmierci mężczyzny.

Rzeszów

Ruszył przetarg na Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki. Są nowe wizualizacje

RZESZÓW. Prace mają rozpocząć się w przyszłym roku. Obiekt ma być gotowy w 2025 roku.

Rzeszów

Miasto podsumowuje 2022 rok. Oto najważniejsze małe inwestycje zrealizowane w Rzeszowie

RZESZÓW. To m.in. nowe drogi osiedlowe, więcej zieleni w mieście i lepsza infrastruktura rowerowa.  

Reklama