Rzeszów - Czwartek, 25.12.2025
Reklama

Bez niespodzianek w meczu z Vervą Warszawa

Dodano: 27.02.2020 r.

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. Nie było niespodzianki w meczu 21. kolejki PlusLigi. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali w hali Podpromie z liderem tabeli, Vervą Warszawa ORLEN Paliwa 1:3. MVP spotkania został Piotr Nowakowski.

Absolutnym faworytem meczu w Rzeszowie byli gracze Vervy, którzy w tym sezonie przegrali tylko dwa razy i przed tą kolejką byli liderem PlusLigi. Asseco Resovia natomiast znajduje się na przeciwległym biegunie tabeli, dlatego też niewielu liczyło na wyrównany mecz.

Rzeszowianie jednak nie poddali się przed spotkaniem i starali się postawić faworyzowanemu rywalowi. Po dobrej grze w ataku i w obronie, gospodarze prowadzili w pierwszej odsłonie. Gdy jednak w polu zagrywki pojawił się Bartosz Kwolek, to goście odskoczyli na kilka punktów. Atakujący Vervy, Artur Udrys nie miał jednak swojego dnia. Popełnił kilka błędów w ataku i znów miejscowi byli blisko rywali. Walczyli do końca, ale to jednak wicemistrzowie Polski wygrali inauguracyjną partię.

W drugiej na boisku pojawił się Belg Tomas Rousseaux, a w środkowej fazie seta na środku bloku zameldował się Damian Schulz. Przez cały to miejscowi prowadzili kilkoma punktami. W ataku świetnie spisywał się Zbigniew Bartman, a w bloku Marcin Komenda. Trzy jego punktowe bloki w końcówce partii dały wyrównanie w meczu. A seta atakiem z krótkiej skończył Damian Schulz.
Reklama
Również w trzecim secie długo trwała wyrównana walka. Niestety w jednym ustawieniu resoviacy stanęli i stracili kilka punktów z rzędu, co przeciwko tak mocnej drużynie jak Verva było już nie do odrobienia. W szeregach gości znakomicie spisywał się wprowadzony na boisko Belg Igor Grobelny, który w decydujących momentach skutecznie atakował z najtrudniejszych nawet piłek i zespół z Warszawy znów prowadził w meczu.

Czwarty set był już tylko formalnością, choć resoviacy zdołali jeszcze na chwilę zniwelować dość dużą stratę z początku partii. Goście jednak nawet na chwilę nie wypuścili z rąk kontroli nad setem i w efekcie pewnie wygrali ostatnią odsłonę i cały mecz 3:1.

Asseco Resovia: Komenda, Marechal, Kalembka, Bartman, Buszek, Krulicki oraz Perry (libero), Rousseaux, Hoag, Shoji, Mariański (libero), Schulz
Verva: Brizard, Kwolek, Wrona, Udrys, Tillie, Nowakowski oraz Wojtaszek (libero), Niemiec, Jaglarski, Grobelny, Kowalczyk.
 

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na Stadionie Miejskim zaczynają montować nowe słupy oświetleniowe

RZESZÓW. Przebudowa Stadionu Miejskiego Stal na ostatniej prostej. Wykonawca rozpoczyna montaż nowego oświetlenia. Wszystkie prace mają zakończyć się do 25 lutego br.

Rzeszów

Z Wisłoka wyłowiono ciało zaginionej mieszkanki Rzeszowa

RZESZÓW. Poszukiwania zaginionej 63-letniej mieszkanki Rzeszowa trwały 6 tygodni. W poniedziałek jej ciało znaleziono w Wisłoku na terenie powiatu łańcuckiego. Rodzina potwierdziła tożsamość kobiety.

Rzeszów

Ruszyły konsultacje ws. zmiany granic Rzeszowa

RZESZÓW. W poniedziałek 8 lutego rozpoczęły się konsultacje z mieszkańcami Rzeszowa, dotyczące poszerzenia miasta. Konsultacje potrwają do końca lutego.

Rzeszów

Na razie nie zamkną ul. Siemieńskiego. Rozkład jazdy autobusów bez zmian

RZESZÓW. „W związku z obfitymi opadami śniegu zaplanowane na poniedziałek, na godz. 12:00, zamknięcie dla ruchu odcinka ul. Siemieńskiego w Rzeszowie zostało przesunięte.”

Rzeszów

Zaginął 25-letni Mariusz Michalik. Policja prosi o pomoc

RZESZÓW. Policjanci z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy poszukują zaginionego Mariusza Michalika. 25-latek w styczniu wyszedł z mieszkania przy ul. Grabskiego i od tamtej pory nikt go nie widział. Nie nawiązał też z...

Rzeszów

Nowe inwestycje na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Ponad 50 milionów złotych zostanie przeznaczone na inwestycje w porcie lotniczym Rzeszów – Jasionka.

Rzeszów

Uszkodził dwa auta na ul. Grottgera. Był pijany

RZESZÓW. Ponad 3,5 promila alkoholu miał kierowca mazdy, który uszkodził dwa samochody na ul. Grottgera.

Rzeszów

29. Finał WOŚP w Rzeszowie. Na ulice wyjdzie 160 wolontariuszy

RZESZÓW. W niedzielę, po raz 29. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Hasło przewodnie tegorocznej zbiórki to „Finał z głową”. W tym roku Orkiestra zbiera na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki...

Reklama