Rzeszów - Wtorek, 20.05.2025
Reklama

Bezpłatne badania dla mężczyzn w Rzeszowie. W programie m.in. badania EKG i spirometria

Dodano:

fot. Zespół Opieki Zdrowotnej Nr 2 w Rzeszowie
fot. Zespół Opieki Zdrowotnej Nr 2 w Rzeszowie
RZESZÓW. W sobotę 16 listopada od godz. 9.00 do 13.00 w ZOZ nr 2 w Rzeszowie panowie będą mogli wykonać szereg bezpłatnych badań profilaktycznych. W programie m.in. konsultacje z lekarzem dermatologiem, badania EKG z opisem, spirometria i wiele innych.

Na czas sobotniej akcji organizator przygotował dla pacjentów m. in. konsultacje z lekarzem dermatologiem, który za pomocą dermatoskopu sprawdzi wszelkie zmiany skórne i znamiona.

Na miejscu będzie obecny również dietetyk, który przy użyciu specjalistycznej wagi dokona pomiarów indeksu masy i składu ciała (BMI). Następnie trener personalny na podstawie uzyskanych wyników pomoże dobrać odpowiednie ćwiczenia. Panowie będą mogli wykonać również badanie EKG, którego wynik zostanie zinterpretowany przez lekarza specjalistę.

Z kolei w gabinecie zabiegowym będzie można wykonać pomiary ciśnienia i cukru we krwi oraz zrobić testy na obecność bakterii helicobacter pylori, która wywołuje m.in. wrzody żołądka. Panowie będą mieli też okazję do zrobienia bezpłatnej spirometrii.
Reklama
Oprócz tego, dla wszystkich chętnych, doświadczony ratownik medyczny przeprowadzi kurs udzielania pierwszej pomocy, ze szczególnym uwzględnieniem ofiar wypadków drogowych.

Osoby, które w sobotę zgłoszą się do przychodni, będą mogły otrzymać bony na wybrane badania z rabatem do 65%. Badania objęte zniżką to: usg moszny, usg jamy brzusznej z oceną prostaty oraz badania laboratoryjne – borelioza, lipidogram, PSA i morfologia z OB.

Sobotnia akcja jest częścią kampanii profilaktycznej „Zdrowa rodzina na jesień”, skierowanej do rodzin z Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Celem akcji jest promocja zdrowia i zachęcenie mieszkańców do wykonywania bezpłatnych badań profilaktycznych.

Źródło: Zespół Opieki Zdrowotnej Nr 2 w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Delegacja z Korei Południowej odwiedziła Politechnikę Rzeszowską

RZESZÓW. Delegacja z Sacheon przebywała w Rzeszowie do 29 listopada.

Rzeszów

Umowa z Autosanem podpisana. Do Rzeszowa przyjedzie 60 nowych autobusów

RZESZÓW. Za zamówienie Rzeszów zapłaci 54,7 mln zł.

Rzeszów

Wręczono statuetki Konkursu "Podkarpacka Nagroda Gospodarcza" 2019

28 listopada w Sali Kongresowej Centrum Kongresowo-Wystawienniczego Województwa Podkarpackiego G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa wręczono nagrody i wyróżnienia w najważniejszych podkarpackich nagrodach biznesowych.

Rzeszów

PKS Rzeszów przywraca kolejny zawieszony kurs

RZESZÓW. Bez połączeń pozostają podróżujący w relacji Rzeszów Hyżne Nowa Wieś.

Rzeszów

Dyrektor PGE EC o władzy szantażującej za pośrednictwem mediów komisje przetargową ws. odbioru odpadów

RZESZÓW. Dyrektor PGE EC problemu z odpadami nie widzi i dziwi się mediom tak radykalnej reakcji na wieść o rozpoczęciu przetargu.

Rzeszów

1 grudnia parkingi w rejonie hali Podpromie czasowo zamknięte

RZESZÓW. W pierwszy dzień grudnia, Automobilklub Rzeszowski, już po raz drugi, zorganizuje Moto-Mikołajki.

Rzeszów

ZAKSA po tie-breaku. Punkt na pocieszenie dla Resovii

RZESZÓW. Asseco Resovia Rzeszów przegrała w meczu 7. Kolejki PlusLigi z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3.

Rzeszów

Koreański Sacheon kolejnym miastem partnerskim Rzeszowa? Póki co trwają rozmowy

RZESZÓW. Władze miasta podróż do Korei południowej planują na wiosnę.

Reklama