Rzeszów - Niedziela, 15.06.2025
Reklama

Bezpłatnie badania mammograficzne dla mieszkanek Rzeszowa. Rusza kolejna edycja kampanii "Rak a Zdrowie"

Dodano:

Pracownia mammograficzna, fot. ZOZ nr 2 w Rzeszowie
Pracownia mammograficzna, fot. ZOZ nr 2 w Rzeszowie
RZESZÓW. ZOZ nr 2 w Rzeszowie zaprasza Panie w wieku 50-69 lat na profilaktyczne badania mammograficzne w ramach VII edycji kampanii „RAK a ZDROWIE”. Akcja rozpoczyna się 24.09.2020 r. i jest skierowana do mieszkanek Rzeszowa i całego powiatu rzeszowskiego.
 
Badania mammograficzne można wykonywać w każdy poniedziałek, środę i czwartek w godz. 7.00 – 16.00, w Pracowni  Mammograficznej w ZOZ nr 2 przy ul. Fredry 9 w Rzeszowie.

Dodatkowo, Panie które przebadają się w terminie 24.09.2020 r. – 14.12.2020 r. mogą wziąć udział w losowaniu nagród. W tegorocznej edycji do wygrania jest blisko 50 atrakcyjnych nagród rzeczowych, m.in. zestawy kosmetyków, drobne sprzęty RTV i AGD, suplementy diety i inne. Nagrodę główną stanowi stacjonarny rower treningowy o wartości 500 zł.

Aby wziąć udział w loterii wystarczy zakupić los w Pracowni Mammograficznej za symboliczną kwotę 1 zł.
Reklama
Badania profilaktyczne są wykonywane w ramach programu NFZ, w związku z tym Panie które nie wykonywały mammografii w ciągu ostatnich 2 lat, mogą się przebadać bez skierowania i całkowicie bezpłatnie. Rejestracja na badanie odbywa się telefonicznie pod nr tel. 17 86 13 634 i 17 86 13 605, mailowo: radiologia@zoz2.pl lub osobiście w Rejestracji RTG.

Kampania „RAK a ZDROWIE” realizowana jest przez ZOZ nr 2 w Rzeszowie już po raz siódmy. Dotychczas w ramach akcji przebadało się ponad 3000 kobiet – dzięki temu udało się wykryć 166 zmian nowotworowych we wczesnym stadium rozwoju, a 64 Panie zostały skierowane na dalsza diagnostykę.

Warto podkreślić, że wczesne rozpoznanie zmian nowotworowych pozwala podjąć odpowiednie leczenie i znacznie zwiększa szanse na szybkie i pełne wyleczenie choroby.

Więcej informacji na temat kampanii znaleźć można stronie www.rakazdrowie.pl.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiany w rozkładzie jazdy czterech linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od najbliższego poniedziałku autobusy linii 0A, 0B, 18 i 19 będą kursowały wg rozkładu jazdy obowiązującego dla dnia roboczego pozaszkolnego.

Rzeszów

W Rzeszowie uruchomiono jedyny w Polsce system "zielonej fali" dla pojazdów uprzywilejowanych

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia jest pierwszym polskim miastem, które wdrożyło technologię priorytetu dla pojazdów uprzywilejowanych.

Rzeszów

W Rzeszowie zebrano już ponad 1,5 tony nakrętek. W grudniu zbiórka dla 6-letniej Zosi

RZESZÓW. W grudniu br. nakrętki wrzucane do metalowych pojemników w kształcie serc, przeznaczone zostaną na pomoc dla 6-letniej Zosi.

Rzeszów

Podpisano umowę na budowę Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

PODKARPACIE. Budowa PKA zapewni sprawniejsze podróże wokół stolicy Podkarpacia oraz wygodne połączenie z komunikacją lotniczą. 

Rzeszów

Policjanci i pracownicy sanepidu przeprowadzili kontrole w jednej z rzeszowskich galerii

RZESZÓW. 56 sklepów w jednej z galerii handlowych skontrolowali policjanci wspólnie z inspektorami sanepidu. Nie stwierdzono żadnych uchybień.

Rzeszów

Świąteczny rozkład jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. W okresie około świątecznym nastąpią ograniczenia w funkcjonowaniu rzeszowskiej komunikacji miejskiej. W pierwszy i drugi dzień świąt pojedzie tylko pięć linii.

Rzeszów

Uruchomiono schody ruchome na stacji Rzeszów Główny

RZESZÓW. Od 1 grudnia podróżni mogą korzystać już z ruchomych schodów na stacji Rzeszów Główny. To kolejne po windach ułatwienie jakie wprowadzono dla pasażerów w ostatnich tygodniach.

Rzeszów

Odbierz nagrody za przedświąteczne zakupy!

Odwiedź Centrum Handlowe Auchan Krasne, rób zakupy, skanuj paragony i odbieraj nagrody w ramach programu „Akcja Bonus”!

Reklama