Rzeszów - Piątek, 26.12.2025
Reklama

Biała Sobota w USK w Rzeszowie. Ruszają zapisy

Dodano: 27.02.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W czwartek (27.02) rozpocznie się telefoniczna rejestracja na bezpłatne badania dla kobiet i mężczyzn w ramach Białej Soboty, która odbędzie się 1 marca 2025 r. w Podkarpackim Centrum Onkologii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.

Podczas Białej Soboty w USK w Rzeszowie, bezpłatnie, w uzasadnionych przypadkach, na podstawienie skierowania od lekarza udzielającego porad w tym dniu, zostaną wykonane badania między innymi: mammografia, USG piersi, RTG klatki piersiowej oraz badanie markera PSA.

W akcji wezmą również udział: Podkarpacki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Rzeszowie, Stowarzyszenie Onkologiczne Sanitas, a także kadra naukowa i studenci Collegium Medicum Uniwersytetu Rzeszowskiego z Wydziału Nauk o Zdrowiu i Psychologii: SKN Dietetyków, SKN Położnych, SKN Profilaktyki Chorób Cywilizacyjnych i SKN Ratownictwa Medycznego oraz z Wydziału Biotechnologii – SKN Biotechnologii BIO-TECH.

Aby uczestniczyć w Białej Sobocie, należy wcześniej zarejestrować się pod numerem telefonu 17 866 64 18, w godzinach od 09:00 do 11:00, w dniach od 27.02.2025 roku do 28.02.2025 roku, do wyczerpania miejsc.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zbiórka darów dla Ukrainy. Aktualna lista potrzeb [3.03.2022]

RZESZÓW. Leki, materiały opatrunkowe oraz żywność – to aktualnie najbardziej potrzebne dary dla Ukraińców, zbierane w punktach RDK na terenie Rzeszowa.

Rzeszów

Fundacja Felineus z pomocą dla zwierząt z Ukrainy

RZESZÓW. Rzeszowska Fundacja Felineus włączyła się w akcję pomocy zwierzętom z Ukrainy. Trwa zbiórka pieniędzy oraz artykułów dla psów i kotów.

Rzeszów

Policyjny pościg za pijanym kierowcą

RZESZÓW. 54-letni kierowca z Rzeszowa uciekał przed policjantami ulicami miasta. Kiedy w końcu udało się go zatrzymać, okazało się że był pijany. Miał ponad 2 promile.

Rzeszów

Prezentacja nowego motocykla Game Over Cycles w restauracji Lord Jack

RZESZÓW. Przez cały weekend w restauracji Lord Jack na rzeszowskim Rynku, będzie można podziwiać nowy motocykl firmy Game Over Cycles.

Rzeszów

Komunikat Urzędu Miasta! Transport dla uchodźców z Ukrainy do Wieliczki. Mogą zgłaszać się matki z dziećmi

RZESZÓW. Dzisiaj (2.03) o godzinie 12:00 spod dworca kolejowego Rzeszów Główny, w ramach relokacji rządowej, wyjadą dwa autobusy, które zabiorą oczekujących uchodźców z Ukrainy do Wieliczki.

Rzeszów

W samo południe w Rzeszowie zabrzmi hymn Ukrainy

RZESZÓW. W środę, 2 marca o godz. 12:00 z głośników umieszczonych na ratuszu rozlegnie się hymn Ukrainy.

Rzeszów

Kolejne tiry z darami wyjechały z Rzeszowa na Ukrainę. Zbiórka cały czas trwa

RZESZÓW. Cztery tiry wypełnione darami wyjechały wczoraj wieczorem z Rzeszowa na Ukrainę.

Rzeszów

Uchodźcy z Ukrainy mogą odbierać dary w filiach RDK i korzystać z internetu w filiach WiMBP

RZESZÓW. Osoby potrzebujące z Ukrainy mogą bezpłatnie odbierać dary w filiach Rzeszowskiego Domu Kultury. Z kolei filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie udostępniają stanowiska komputerowe z dostępem do internetu.

Reklama