Rzeszów - Wtorek, 21.04.2026
Reklama

Biało-żółte krawężniki przy zatokach autobusowych. "Aby było bezpieczniej"

Dodano: 22.04.2020 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. W Rzeszowie trwa malowanie krawężników przy zatokach autobusowych. Docelowo prace mają objąć wszystkie przystanki.

Od kilku tygodni drogowcy malują krawężniki przy zatokach autobusowych w kolorystyce biało-żółtej. Po co? Ano, chodzi o bezpieczeństwo. Zdarza się, że pasażerowie zbyt blisko podchodzą do jezdni, a kierowcy autobusów najeżdżają na krawężniki, stąd pomysł, aby były one dobrze widoczne.

„Zatoki autobusowe i perony dla podróżnych zostały w ten sposób bardzo wyraźnie oznaczone i jednoznacznie odznaczone” – podkreśla inż. Andrzej Maciejko, z-ca dyrektora MZD w Rzeszowie.

Prace, które rozpoczęto w marcu, objęły kilkadziesiąt zatok, a docelowo wszystkie krawężniki przy rzeszowskich przystankach, mają zyskać barwy biało-żółte. 

„Prace rozpoczęły się w miesiącu marcu i będą sukcesywnie realizowane zgodnie z potrzebami w ramach bieżącego utrzymania ulic, oraz w miarę możliwości technicznych. - dodaje Andrzej Maciejko.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W niedzielę Półmaraton Rzeszowski. Będą utrudnienia w ruchu [TRASA]

RZESZÓW. Aż 2,5 tysiąca osób pobiegnie w 19. PKO Półmaratonie Rzeszowskim. Będą to zawodnicy zarówno z Rzeszowa, jak również z innych polskich miast oraz z zagranicy.

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Dąbrowskiego. 33-letnia kobieta trafiła do szpitala

RZESZÓW. 33-letnia mieszkanka Rzeszowa została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych przez samochód osobowy, którym kierował 62-latek. Piesza trafiła do szpitala.

Rzeszów

Rzeszowska Straż Miejska rozpoczyna znakowanie rowerów

RZESZÓW. Straż Miejska w Rzeszowie jak co roku zachęca mieszkańców do udziału w akcji znakowania rowerów, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa jednośladów i ograniczenie ryzyka ich kradzieży.

Rzeszów

7 firm zainteresowanych budową połączenia ul. Wołyńskiej z Potokową

RZESZÓW. Wiosną poznamy wykonawcę drogi, która połączy osiedla Kotuli i Staroniwa. Oferty w postępowaniu przetargowym złożyło 7 firm.

Rzeszów

Mieszkańcy Rzeszowa zgłosili 173 projekty w RBO

RZESZÓW. Minął termin składania projektów do najnowszej edycji RBO. Rzeszowianie złożyli aż 173 projekty inwestycji i działań społecznych, kulturalnych i sportowych.

Rzeszów

Rzeszowska komunikacja miejska w okresie okołoświątecznym. Jak będą kursować autobusy?

RZESZÓW. W okresie Świąt Wielkanocnych 2026 mieszkańcy Rzeszowa muszą liczyć się ze zmianami w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Rozkłady jazdy będą dostosowane do dni świątecznych oraz przerwy w nauce szkolnej.

Rzeszów

Skoczy z iglicy Olszynki Park, aby wspomóc zbiórkę dla chorego 5-letniego Krystiana

RZESZÓW. Adrian Bartecki, znany w sieci pod pseudonimem e.xtremalny ponownie skoczy ze spadochronem z najwyższego budynku mieszkalnego w Polsce. Tym razem akcja odbędzie się w konkretnym celu – chodzi o pomoc 5-letniemu...

Reklama