Rzeszów - Piątek, 22.08.2025
Reklama

Bieżnia tartanowa na Bulwarach będzie przedłużona

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Dokumentacja projektowa bieżni będzie najprawdopodobniej gotowa w przyszłym roku. Długość wybudowanej ścieżki osiągnie wartość ok. 1200 m.

Pierwszą część bieżni tartanowej i ścieżki rowerowej otwarto na Bulwarach jeszcze w 2017 roku, już wtedy prezydent Rzeszowa mówił o tym, że plany miasta zakładają budowę pętli. Dodajmy, że aktualna długość ścieżki wynosi 500 m. Inwestycje zrealizowało Miejsce Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów, a jej całkowity koszt wyniósł 780 tyś. zł.

„Planujemy na przełomie lutego i marca wyłonić wykonawcę na opracowanie dokumentacji i mamy gotową koncepcję” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Okazuje się, że w przyszłym roku władze miasta przystąpią do kolejnego etapu rozbudowy, gdyż w przyszłorocznym budżecie zarezerwowano 60 tys. zł na dokumentacje projektową. Całkowita długość ścieżki ma wynosić ok. 1200 metrów i będzie się łączyła z istniejącą już bieżnią tartanową.

„Ścieżka będzie tworzyć pętle. Zacznie się przy Lidlu, później skręci w stronę placu zabaw, przestrzeni do street workoutu i skręci w stronę Wisłoka, gdzie połączy się z istniejącą ścieżką” – dodaje Agnieszka Siwak-Krzywonos.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W niedziele podkarpaccy strażacy interweniowali 64 razy

PODKARPACIE. Większość interwencji dotyczyła udrożniania przepustów drogowych i pompowania wody z zalanych piwnic.

Rzeszów

Wiemy kto dostarczy pociągi dla tras Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. Dostarczeniem taboru kolejowego zajmie się firma Newag z Nowego Sącza.

Rzeszów

Kolejne nowe autobusy przyjadą do Rzeszowa. Tym razem 40 sztuk zasilanych sprężonym gazem

RZESZÓW. Prawa rozszerzenia przedmiotu zamówienia mówi również o dodatkowych 20 pojazdach.

Rzeszów

Zaginęła 54-letnia mieszkanka Rzeszowa. Ostatni raz widziano kobietę na Juwenaliach

RZESZÓW. Kobietę po raz ostatni widziano w piątek 10 maja.

Rzeszów

Jest przetarg na kładkę rowerową przy moście Narutowicza

RZESZÓW. Pierwsza w Rzeszowie kładka kompozytowa ma być gotowa do 29 listopada 2019 roku.

Rzeszów

Siatkarze Asseco Resovii spotkają się z fanami w Galerii Rzeszów

RZESZÓW. Spotkanie rozpocznie się w piątek o godz. 17.00.

Rzeszów

Stephane Antiga trenerem Developresu SkyRes Rzeszów

RZESZÓW. Do tej pory francuski trener prowadził tylko męskie zespoły.

Rzeszów

Atakował kobiety w centrum Rzeszowa. Jedną z nich ranił nożem

RZESZÓW. O pierwszym ataku policjanci zostali poinformowani w ubiegłą środę po południu.

Reklama