Rzeszów - Piątek, 23.01.2026
Reklama

Bilans długiego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu: 7 wypadków, 32 kolizje, 11 osób rannych

Dodano: 12.11.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci podsumowali „długi weekend” na drogach miasta oraz powiatu rzeszowskiego. Odnotowano 7 wypadków, w tym jeden śmiertelny. 11 osób zostało poszkodowanych. Funkcjonariusze pracowali również na miejscu 32 kolizji.

Do pierwszego wypadku doszło w piątek, przed godz. 23:00 na ul. Podkarpackiej. Z ustaleń policji wynika, że 44-letni kierowca volkswagena, jadąc w kierunku ul. Dąbrowskiego, na skrzyżowaniu z ul. Matuszczaka, podczas zawracania, najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z innym volkswagenem, którym kierował 22-latek. W wypadku ucierpieli obaj kierowcy.

Kolejny wypadek miał miejsce w sobotę, około godz. 19:00 na al. Batalionów Chłopskich. Z informacji przekazanych przez policję wynika, że 23-letnia mieszkanka Rzeszowa, jadąc toyotą w kierunku ul. Powstańców Warszawy, nie zachowała ostrożności i najechała na tył jadącego przed nią samochodu marki kia. W wyniku zdarzenia, do szpitala trafił małoletni pasażer kii.

W niedzielę po godz. 21.30 doszło do kolejnego zdarzenia na al. Batalionów Chłopskich. 18-letni kierujący volkswagenem, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, wraz z trzema pasażerami, jadąc al. Batalionów Chłopskich w kierunku ul. Podkarpackiej, na łuku drogi w lewo najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem, przejechał przez pas zieleni rozdzielający jezdnie i zderzył się z 20-letnim kierującym alfa romeo i 48-letnim kierującym pojazdem kia. W wypadku rannych zostało 5 osób: wszyscy trzej kierowcy oraz dwoje pasażerów volkswagena w wieku 18 i 19 lat.

Do dwóch zdarzeń drogowych doszło w poniedziałek. Przed godz. 18:00 w Kamieniu, na drodze wojewódzkiej nr 878, kierujący toyotą, potrącił 86-letnią seniorkę, która przechodziła przez jezdnie w miejscu niedozwolonym. Niestety, kobieta zmarła w szpitalu.

Reklama

Kilkanaście minut później na ul. Grunwaldzkiej w Tyczynie zderzyły się dwa samochody: nissan i citroen. W wypadku ranna została 65-letnia kobieta kierująca nissanem oraz jej pasażer. Oboje trafili do szpitala.

Ostatni z weekendowych wypadków miał miejsce we wtorek w Trzebownisku. Po godz. 16.30, 48-letni kierujący volkswagenem, jadąc drogą powiatową nr 1383 w kierunku Trzebowniska, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 20-latka. Pieszy z obrażeniami został przewieziony karetką pogotowia do szpitala.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami kolejnych dwóch osiedli

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami dwóch osiedli: Staromieście i 1000-lecia.

Rzeszów

Przerwa w działaniu psich parków w Rzeszowie

RZESZÓW. Od najbliższego poniedziałku nieczynne będą psie parki na kilku rzeszowskich osiedlach. Przerwa techniczna zostanie wykorzystana na rekultywację terenu.

Rzeszów

Będzie bezpieczniej na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Borowej

RZESZÓW. Na przejeździe kolejowym, znajdującym się przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Borowej, zamontowane zostaną rogatki. Przebudowane zostanie także samo skrzyżowanie.

Rzeszów

Pędził 136 km/h w terenie zabudowanym. Dostał mandat 2600 zł i 20 punktów

RZESZÓW. Zaledwie kilka miesięcy cieszył się prawem jazdy 18-letni kierowca, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 86 km/h.

Rzeszów

Ogród Jordanowski w centrum Rzeszowa odnowiony [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Zakończyły się prace przy rewitalizacji Ogrodu Jordanowskiego w rejonie ulic Reformackiej i Unii Lubelskiej. Obiekt jest już otwarty.

Rzeszów

Karpacka Majówka w Rzeszowie. Jarmark, Święto Paniagi i Karpaty na Widelcu

RZESZÓW. To będzie wyjątkowa, pełna dobrej muzyki i smacznego jedzenia majówka w Rzeszowie.

Rzeszów

Najlepszy luty w historii lotniska w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. 58,6 tys. pasażerów skorzystało z usług portu lotniczego Rzeszów-Jasionka w ubiegłym miesiącu. To najlepszy luty w historii lotniska, wynik lepszy o 12 procent od dotychczasowego rekordu z 2019 roku.

Rzeszów

Jakie atrakcje w aquaparku w Rzeszowie? Rozpoczęły się konsultacje społeczne

RZESZÓW. Miasto zbiera opinie mieszkańców dotyczące jednej z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Rzeszowie.

Reklama