Rzeszów - Piątek, 02.01.2026
Reklama

Bilans długiego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu: 7 wypadków, 32 kolizje, 11 osób rannych

Dodano: 12.11.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci podsumowali „długi weekend” na drogach miasta oraz powiatu rzeszowskiego. Odnotowano 7 wypadków, w tym jeden śmiertelny. 11 osób zostało poszkodowanych. Funkcjonariusze pracowali również na miejscu 32 kolizji.

Do pierwszego wypadku doszło w piątek, przed godz. 23:00 na ul. Podkarpackiej. Z ustaleń policji wynika, że 44-letni kierowca volkswagena, jadąc w kierunku ul. Dąbrowskiego, na skrzyżowaniu z ul. Matuszczaka, podczas zawracania, najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z innym volkswagenem, którym kierował 22-latek. W wypadku ucierpieli obaj kierowcy.

Kolejny wypadek miał miejsce w sobotę, około godz. 19:00 na al. Batalionów Chłopskich. Z informacji przekazanych przez policję wynika, że 23-letnia mieszkanka Rzeszowa, jadąc toyotą w kierunku ul. Powstańców Warszawy, nie zachowała ostrożności i najechała na tył jadącego przed nią samochodu marki kia. W wyniku zdarzenia, do szpitala trafił małoletni pasażer kii.

W niedzielę po godz. 21.30 doszło do kolejnego zdarzenia na al. Batalionów Chłopskich. 18-letni kierujący volkswagenem, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, wraz z trzema pasażerami, jadąc al. Batalionów Chłopskich w kierunku ul. Podkarpackiej, na łuku drogi w lewo najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem, przejechał przez pas zieleni rozdzielający jezdnie i zderzył się z 20-letnim kierującym alfa romeo i 48-letnim kierującym pojazdem kia. W wypadku rannych zostało 5 osób: wszyscy trzej kierowcy oraz dwoje pasażerów volkswagena w wieku 18 i 19 lat.

Do dwóch zdarzeń drogowych doszło w poniedziałek. Przed godz. 18:00 w Kamieniu, na drodze wojewódzkiej nr 878, kierujący toyotą, potrącił 86-letnią seniorkę, która przechodziła przez jezdnie w miejscu niedozwolonym. Niestety, kobieta zmarła w szpitalu.

Reklama

Kilkanaście minut później na ul. Grunwaldzkiej w Tyczynie zderzyły się dwa samochody: nissan i citroen. W wypadku ranna została 65-letnia kobieta kierująca nissanem oraz jej pasażer. Oboje trafili do szpitala.

Ostatni z weekendowych wypadków miał miejsce we wtorek w Trzebownisku. Po godz. 16.30, 48-letni kierujący volkswagenem, jadąc drogą powiatową nr 1383 w kierunku Trzebowniska, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 20-latka. Pieszy z obrażeniami został przewieziony karetką pogotowia do szpitala.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na os. Budziwój powstanie żłobek i przedszkole. Ruszył przetarg

RZESZÓW. Ratusz otworzy przetarg na budowę przedszkola dla 120 dzieci oraz żłobka dla 150 dzieci. Inwestycja ma powstać na os. Budziwój, przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7.

Rzeszów

Koronawirus. Apel Urzędu Miasta Rzeszowa do mieszkańców

RZESZÓW. W związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronowirusa, Urząd Miasta Rzeszowa wystosował apel do mieszkańców.

Rzeszów

MOPS w Rzeszowie pomoże osobom objętym kwarantanną

RZESZÓW. Uruchomiono dwa numeru do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie, pod które mogą dzwonić osoby potencjalnie zarażone koronawirusem.

Rzeszów

Kuria Diecezjalna w Rzeszowie nie zamknie kościołów i nie odwoła mszy

RZESZÓW. Znamy stanowisko ws. szerzącej się pandemii koronawirusa Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Nowa organizacja dojść na perony stacji Rzeszów Główny. Demontują konstrukcje kładki nad torami

RZESZÓW. Od 11 marca na stacji Rzeszów Główny wprowadzono nową organizację dojść do peronów. Podróżni skorzystają z dodatkowego tymczasowego przejścia zamiast kładki.

Rzeszów

Miasto zamyka Punkty Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych

RZESZÓW. Punkty Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa mieszczące się w galeriach handlowych oraz Punkt Informacyjny UM Rzeszowa w hipermarkecie bi 1 od 12 marca 2020 r. są nieczynne do odwołania.

Rzeszów

Specjalny telefoniczny dyżur ekspercki rzeszowskiego oddziału ZUS

Telefoniczny dyżur ekspercki odbędzie się w czwartek 12.03.2020. Eksperci będą odpowiadać na pytania w godz. 11:00 – 13:00 pod numerem telefonu 17 858 61 85.

Rzeszów

Komunikat ZTM: Od 13 marca zmiany w komunikacji miejskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. ZTM poinformowało o zawieszeniu kursów oznaczonych literką „s”.

Reklama