Rzeszów - Środa, 08.07.2026
Reklama

Bilans długiego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu: 7 wypadków, 32 kolizje, 11 osób rannych

Dodano: 12.11.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci podsumowali „długi weekend” na drogach miasta oraz powiatu rzeszowskiego. Odnotowano 7 wypadków, w tym jeden śmiertelny. 11 osób zostało poszkodowanych. Funkcjonariusze pracowali również na miejscu 32 kolizji.

Do pierwszego wypadku doszło w piątek, przed godz. 23:00 na ul. Podkarpackiej. Z ustaleń policji wynika, że 44-letni kierowca volkswagena, jadąc w kierunku ul. Dąbrowskiego, na skrzyżowaniu z ul. Matuszczaka, podczas zawracania, najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z innym volkswagenem, którym kierował 22-latek. W wypadku ucierpieli obaj kierowcy.

Kolejny wypadek miał miejsce w sobotę, około godz. 19:00 na al. Batalionów Chłopskich. Z informacji przekazanych przez policję wynika, że 23-letnia mieszkanka Rzeszowa, jadąc toyotą w kierunku ul. Powstańców Warszawy, nie zachowała ostrożności i najechała na tył jadącego przed nią samochodu marki kia. W wyniku zdarzenia, do szpitala trafił małoletni pasażer kii.

W niedzielę po godz. 21.30 doszło do kolejnego zdarzenia na al. Batalionów Chłopskich. 18-letni kierujący volkswagenem, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, wraz z trzema pasażerami, jadąc al. Batalionów Chłopskich w kierunku ul. Podkarpackiej, na łuku drogi w lewo najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem, przejechał przez pas zieleni rozdzielający jezdnie i zderzył się z 20-letnim kierującym alfa romeo i 48-letnim kierującym pojazdem kia. W wypadku rannych zostało 5 osób: wszyscy trzej kierowcy oraz dwoje pasażerów volkswagena w wieku 18 i 19 lat.

Do dwóch zdarzeń drogowych doszło w poniedziałek. Przed godz. 18:00 w Kamieniu, na drodze wojewódzkiej nr 878, kierujący toyotą, potrącił 86-letnią seniorkę, która przechodziła przez jezdnie w miejscu niedozwolonym. Niestety, kobieta zmarła w szpitalu.

Reklama

Kilkanaście minut później na ul. Grunwaldzkiej w Tyczynie zderzyły się dwa samochody: nissan i citroen. W wypadku ranna została 65-letnia kobieta kierująca nissanem oraz jej pasażer. Oboje trafili do szpitala.

Ostatni z weekendowych wypadków miał miejsce we wtorek w Trzebownisku. Po godz. 16.30, 48-letni kierujący volkswagenem, jadąc drogą powiatową nr 1383 w kierunku Trzebowniska, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 20-latka. Pieszy z obrażeniami został przewieziony karetką pogotowia do szpitala.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów pomoże miejscowości dotkniętej powodzią

RZESZÓW. Powodzie spowodowały wiele zniszczeń w Podkarpackich miejscowościach. W ramach pomocy dla poszkodowanych, władze stolicy innowacji zdecydowały się wesprzeć finansowo poszkodowanych.

Rzeszów

Rzeszowska uczelnia z wysoką pozycją w globalnym rankingu U-Multirank

RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zdobyła wysokie noty, aż w 15 kategoriach międzynarodowego rankingu uczelni U-Multirank.

Rzeszów

Policyjne działania w autobusach. Skontrolowano 775 pasażerów

RZESZÓW. Trwają policyjne kontrole w autobusach MPK. Policjanci sprawdzają czy pasażerowie noszą maseczki oraz czy zachowują dystans między sobą.

Rzeszów

W weekend do Rzeszowa przyjedzie cyrk. Będzie protest aktywistów z fundacji Viva! Akcja dla Zwierząt

RZESZÓW. 5 lipca w rejonie ulic Witosa i Wyspiańskiego rozłoży się cyrk “Arena”. Lokalna grupa “Viva – akcja dla zwierząt” zapowiedziała protest przeciwko obecności cyrku ze zwierzętami w mieście. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek na budowie. Nie żyje dwóch mężczyzn

RZESZÓW. Dwóch mężczyzn spadło z rusztowania na budowie przy ul. Bałtyckiej w Rzeszowie. Ponieśli śmierć na miejscu. Sprawę bada policja pod nadzorem prokuratora.

Rzeszów

Kontrole Policji i Straży Miejskiej w autobusach MPK

RZESZÓW. Pasażerowie MPK nie przestrzegają obowiązujących obostrzeń. Prezydent Rzeszowa reaguje.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto poradnię dla ozdrowieńców z Covid-19

RZESZÓW. To jedyna w regionie i jedna z pierwszych w kraju tego typu poradnia. Będzie funkcjonowała na terenie Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie.

Rzeszów

Worki na odpady zielone w automatach

RZESZÓW. Mieszkańcy, którym brakło worków na odpady zielone, mogą je dokupić w automatach, w których sprzedawane są środki ochrony osobistej.

Reklama