Rzeszów - Wtorek, 09.09.2025
Reklama

Biuro Rady Miasta Rzeszowa przenosi się na ul. Bożniczą

Dodano: 18.02.2020 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Biuro Rady Miasta Rzeszowa zajmie miejsce Archiwum Państwowego. Radni zaczną w nim pracę najprawdopodobniej od kwietnia.

Polskie Radio Rzeszów, do którego należy willa przy al. Pod Kasztanami 8, gdzie aktualnie znajdowało się biuro, nie przedłuży umowy dzierżawy Radzie Miasta. Właściciel lokalu ma inne plany względem dotychczas wynajmowanego budynku.

Obecna umowa dzierżawy obowiązuje do końca marca. Pierwotnie planowano przenieść Biuro Rady Miasta Rzeszowa do pomieszczeń zajmowanych przez wydział inwestycji. Dzisiaj wiemy już, że nową lokalizacją jest kamienica przy ul. Bożniczej 2, tuż obok. ul. Mickiewicza, w której poprzednio znajdowało się Archiwum Państwowe.
Reklama
„Radni do nowego budynku mają się przenieść do końca marca. Radni będą zajmować część tego budynku. W tej chwili trwa przygotowanie pomieszczeń” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Zaznaczmy, że w Biurze Rady Miasta Rzeszowa odbywają się m.in. spotkania z mieszkańcami oraz posiedzenia komisji. Dodajmy również, że miesięczna cena wynajmu willi wynosiła ok. 9,5 tys. zł miesięcznie. Nowy budynek, który jest własnością wspólnoty żydowskiej, będzie wynajmowany, jednak jak dowiadujemy się w ratuszu, jego koszt będzie znacznie mniejszy.
 
 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmarła kobieta potrącona wczoraj na ul. Lubelskiej

RZESZÓW. Nie udało się uratować życia kobiety potrąconej wczoraj na przejściu dla pieszych na ul. Lubelskiej. Pomimo podjętych działań przez lekarzy, kobieta zmarła dziś w nocy w szpitalu.

Rzeszów

Policyjny Black Hawk nad Rzeszowem

RZESZÓW. W ostatnich dniach, zainteresowanie części mieszkańców wzbudził niecodzienny widok na rzeszowskim niebie.

Rzeszów

WSPiA apeluje do studentów i pracowników "o ostrożność i nieuleganie panice"

RZESZÓW. „Zachowaj ostrożność, nie panikuj” - WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa wystosowała apel do studentów i pracowników, w związku z koronawirusem.

Rzeszów

Pierwszy etap odmulania rzeszowskiego zalewu zakończony

RZESZÓW. Zakończył się pierwszy etap odmulania rzeszowskiego zalewu. Kolejny etap rozpocznie się w połowie października. Wydobyty osad trafi do miejscowości Wola Dalsza.

Rzeszów

Spotkanie dla pasjonatów Internetu i nowych technologii

RZESZÓW. 26. edycja XRAii. odbędzie się 10 marca.

Rzeszów

Znamy kolejną proponowaną lokalizację dla nowego budynku Sądu Okręgowego

RZESZÓW. Po tym jak radni nie przyjęli pomysłu na lokalizację nowego gmachu Sądu Okręgowego na ul. Borowej, ratusz znalazł kolejny teren, tym razem na os. Drabinianka.

Rzeszów

W poniedziałek sesja nadzwyczajna. Tematem ochrona terenów przy Wisłoku przed zabudową

RZESZÓW. Radni Prawa i Sprawiedliwości chcą planu zagospodarowania przestrzeni dla terenów wzdłuż Wisłoka. 

Rzeszów

Ratusz po raz czwarty ogłasza przetarg na budowę kładek rowerowych

RZESZÓW. Tym razem termin wykonania inwestycji kończy się 31 sierpnia 2021 roku

Reklama