Rzeszów - Środa, 14.05.2025
Reklama

Biuro Rady Miasta Rzeszowa przenosi się na ul. Bożniczą

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Biuro Rady Miasta Rzeszowa zajmie miejsce Archiwum Państwowego. Radni zaczną w nim pracę najprawdopodobniej od kwietnia.

Polskie Radio Rzeszów, do którego należy willa przy al. Pod Kasztanami 8, gdzie aktualnie znajdowało się biuro, nie przedłuży umowy dzierżawy Radzie Miasta. Właściciel lokalu ma inne plany względem dotychczas wynajmowanego budynku.

Obecna umowa dzierżawy obowiązuje do końca marca. Pierwotnie planowano przenieść Biuro Rady Miasta Rzeszowa do pomieszczeń zajmowanych przez wydział inwestycji. Dzisiaj wiemy już, że nową lokalizacją jest kamienica przy ul. Bożniczej 2, tuż obok. ul. Mickiewicza, w której poprzednio znajdowało się Archiwum Państwowe.
Reklama
„Radni do nowego budynku mają się przenieść do końca marca. Radni będą zajmować część tego budynku. W tej chwili trwa przygotowanie pomieszczeń” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Zaznaczmy, że w Biurze Rady Miasta Rzeszowa odbywają się m.in. spotkania z mieszkańcami oraz posiedzenia komisji. Dodajmy również, że miesięczna cena wynajmu willi wynosiła ok. 9,5 tys. zł miesięcznie. Nowy budynek, który jest własnością wspólnoty żydowskiej, będzie wynajmowany, jednak jak dowiadujemy się w ratuszu, jego koszt będzie znacznie mniejszy.
 
 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Nowy teren rekreacyjny

Na os. Biała powstanie ogród kieszonkowy z boiskiem i tyrolką

RZESZÓW. Mieszkańcy rzeszowskiego osiedla Biała zyskają nowy teren rekreacyjny. W rejonie istniejącego placu zabaw, powstanie ogród kieszonkowy.

Rzeszów

Zwłoki kobiety przy ul. Lubelskiej. Policjanci ustalili jej tożsamość

RZESZÓW. Rzeszowskim policjantom udało się w końcu ustalić tożsamość kobiety, której zwłoki znaleziono w przy ul. Lubelskiej. Okazało się, że to 48-letnia obywatelka Ukrainy.

Rzeszów

Remonty remiz i nowy samochód dla OSP Rzeszów Zalesie

OSP Rzeszów Zalesie będzie miało nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Zakup pojazdu będzie sfinansowany ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Rzeszowa.

Rzeszów

W Uniwersytecie Rzeszowskim otwarto Instytut Psychologii

RZESZÓW. W środę, 22 maja odbyło się uroczyste otwarcie Instytutu Psychologii w Uniwersytecie Rzeszowskim. Na kierunku Psychologia kształci się obecnie 76 studentów.

Rzeszów

Stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, 27 maja 2024 r. w Rzeszowie rusza policyjny punkt kontroli autokarów. Funkcjonariusze będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

NOWA SPORTOWA ATRAKCJA

Jest umowa na budowę Fun Parku na os Baranówka

RZESZÓW. Inwestycja powstanie w ramach ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jej koszt to nieco ponad 388 tys. zł.

PRZEKAZANO PLAC BUDOWY

Strabag rozpoczyna rozbudowę ulicy Wyspiańskiego

RZESZÓW. Już wkrótce ruszy budowa przedłużenia ul. Wyspiańskiego do projektowanej drogi KDZ na osiedlu Kotuli. Wykonawcy inwestycji, firmie Strabag, przekazano już plac budowy.

Ostrzeżenie Powiatowego Lekarza Weterynarii w Rzeszowie

Choroba zakaźna pszczół w Rzeszowie i sąsiednich gminach

RZESZÓW. Już wkrótce, na rzeszowskich osiedlach oraz w sąsiadujących z Rzeszowem gminach, pojawią się tabliczki informacyjne ostrzegające przed chorobą zakaźną pszczół o treści: ,, UWAGA! Obszar zapowietrzony - zgnilec amerykański pszczół”.

Reklama