Rzeszów - Wtorek, 17.03.2026
Reklama

Biuro turystyczne Neckermann ogłosiło upadłość. Ile rzeszowskich klientów ucierpi?

Dodano: 26.09.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW, POLSKA. Czterech turystów z Rzeszowa przebywa na wakacjach z biura podróży Neckermann Polska. Według relacji pracownika rzeszowskiego oddziału, osobom przebywającym za granicą nie grożą żadne nieprzyjemności.

Kolejne wakacje i kolejne biuro podróży ogłasza upadłość. Do grona Millenium Travel International, Open Travel Group, Air Polonia dołącza Thomas Cook PLC oraz Thomas Cook GMBH, co w konsekwencji wiąże się z niewypłacalnością firmy Neckermann Polska, której 100% udziałów należy do brytyjskiej firmy.

„Chciałbym zaznaczyć, że polski oddział pomimo stabilnej kondycji finansowej nie może funkcjonować samodzielnie bez swojej spółki-matki. Problemy naszego właściciela na rynku brytyjskim oraz niemieckim są przyczyną zlikwidowania działalności operacyjnej na wielu rynkach światowych, w tym na rynku polskim” – czytamy w komunikacie na stronie internetowej Neckermann.pl.

Z pewnością ogłoszenie upadłości Thomasa Cooka nie wiąże się jedynie z nieprzyjemnymi sytuacjami, jakie doświadczają klienci firmy, a o których w ostatnim czasie bardzo głośno w krajowych mediach. Czytamy o wymienianym zamkach w pokojach, straszeniem lokalną policją itd. Kolejny przykład na to, że kiedy w grę wchodzą pieniądze, człowieczeństwo schodzi na drugi plan.
Reklama
Nie mniej jednak osoby poszkodowane mogą korzystać z pomocy, jaką gwarantuje Samorząd Województwa Mazowieckiego. Marszałek wydał dyspozycję uruchomienia gwarancji ubezpieczeniowych biura. Priorytetem urzędu jest teraz zabezpieczanie podróżnych przebywających poza granicami kraju. Mowa o 3600 turystów.

„Otrzymaliśmy już od Neckermann Polska wykaz destynacji, hoteli i turystów. Staramy się teraz oszacować, gdzie sytuacja jest najtrudniejsza i wymaga natychmiastowej interwencji. Niestety, sytuacja jest bardzo dynamiczna. Z coraz większej liczby miejsc docierają do nas sygnały o problemach turystów” – mówi wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Spośród 3600 turystów przebywających za granicą są również osoby z Rzeszowa. Po wizycie w biurze franczyzowym Neckermann Polska, która znajduje się przy ul. Kościuszki dowiadujemy się, że aktualnie cztery osoby ze stolicy województwa podkarpackiego przebywają na wakacjach z upadłego biura podróży. Tłumaczą nam jednak, że osoby mają zabezpieczony powrót i nie czekają na nich żadne nieprzyjemności.
 
 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejny etap rozbudowy ul. Wyspiańskiego. Powstanie przedłużenie do al. Witosa

RZESZÓW. Miasto przygotowuje kolejną inwestycję związaną z rozbudową ul. Wyspiańskiego. Powstanie jej przedłużenie i połączenie z al. Witosa. Najpierw jednak konieczne jest opracowanie dokumentacji projektowej – przetarg na wybór projektanta został już...

Rzeszów

Kilkaset rzeszowskich przejść dla pieszych zostanie doświetlonych

RZESZÓW. Na 250 rzeszowskich przejściach dla pieszych będzie jaśniej i bezpieczniej. Zostaną doświetlone. Inwestycja jest dofinansowana ze środków unijnych.

Rzeszów

Niebezpieczne odkrycie niedaleko Rzeszowa. Interweniowali saperzy

W Hyżnem w powiecie rzeszowskim znaleziono niewybuchy z okresu II wojny światowej. Saperzy zajęli się ich neutralizacją.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje nowy salon motocyklowy znanej chińskiej marki

RZESZÓW. Game Over Cycles wprowadzona do Rzeszowa nową markę motocyklową. Przy ulicy Ludwika Chmury powstaje autoryzowany salon oraz serwis Benda – chińskiego producenta, który działa już w 85 krajach świata.

Rzeszów

Od 2 marca zmiany w centrum Rzeszowa - ograniczenia dla samochodów

RZESZÓW. Od 2 marca 2026 r. w rzeszowskim śródmieściu zaczną obowiązywać nowe ograniczenia dla samochodów. Zmiany obejmą fragment ul. Zamkowej, odcinek al. Lubomirskich i Pod Kasztanami oraz plac Farny. - Dzięki nim...

Rzeszów

Na osiedlu Słocina powstaną dwa mini ronda

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która wykona mini ronda na osiedlu Słocina. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo i upłynnić ruch w tej części miasta.

Rzeszów

Testy nowego autobusu na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie przeprowadza testy nowoczesnego autobusu elektrycznego. Od kilku dni na ulicach miasta możecie spotkać pojazd BMC Procity+ 12M EV.

Rzeszów

16-letnia mieszkanka Rzeszowa potrącona na przejściu dla pieszych

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia 16-letniej mieszkanki Rzeszowa na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Strażackiej. Poszkodowana z obrażeniami została przewieziona do szpitala.

Reklama