Rzeszów - Środa, 31.12.2025
Reklama

Biuro turystyczne Neckermann ogłosiło upadłość. Ile rzeszowskich klientów ucierpi?

Dodano: 26.09.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW, POLSKA. Czterech turystów z Rzeszowa przebywa na wakacjach z biura podróży Neckermann Polska. Według relacji pracownika rzeszowskiego oddziału, osobom przebywającym za granicą nie grożą żadne nieprzyjemności.

Kolejne wakacje i kolejne biuro podróży ogłasza upadłość. Do grona Millenium Travel International, Open Travel Group, Air Polonia dołącza Thomas Cook PLC oraz Thomas Cook GMBH, co w konsekwencji wiąże się z niewypłacalnością firmy Neckermann Polska, której 100% udziałów należy do brytyjskiej firmy.

„Chciałbym zaznaczyć, że polski oddział pomimo stabilnej kondycji finansowej nie może funkcjonować samodzielnie bez swojej spółki-matki. Problemy naszego właściciela na rynku brytyjskim oraz niemieckim są przyczyną zlikwidowania działalności operacyjnej na wielu rynkach światowych, w tym na rynku polskim” – czytamy w komunikacie na stronie internetowej Neckermann.pl.

Z pewnością ogłoszenie upadłości Thomasa Cooka nie wiąże się jedynie z nieprzyjemnymi sytuacjami, jakie doświadczają klienci firmy, a o których w ostatnim czasie bardzo głośno w krajowych mediach. Czytamy o wymienianym zamkach w pokojach, straszeniem lokalną policją itd. Kolejny przykład na to, że kiedy w grę wchodzą pieniądze, człowieczeństwo schodzi na drugi plan.
Reklama
Nie mniej jednak osoby poszkodowane mogą korzystać z pomocy, jaką gwarantuje Samorząd Województwa Mazowieckiego. Marszałek wydał dyspozycję uruchomienia gwarancji ubezpieczeniowych biura. Priorytetem urzędu jest teraz zabezpieczanie podróżnych przebywających poza granicami kraju. Mowa o 3600 turystów.

„Otrzymaliśmy już od Neckermann Polska wykaz destynacji, hoteli i turystów. Staramy się teraz oszacować, gdzie sytuacja jest najtrudniejsza i wymaga natychmiastowej interwencji. Niestety, sytuacja jest bardzo dynamiczna. Z coraz większej liczby miejsc docierają do nas sygnały o problemach turystów” – mówi wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Spośród 3600 turystów przebywających za granicą są również osoby z Rzeszowa. Po wizycie w biurze franczyzowym Neckermann Polska, która znajduje się przy ul. Kościuszki dowiadujemy się, że aktualnie cztery osoby ze stolicy województwa podkarpackiego przebywają na wakacjach z upadłego biura podróży. Tłumaczą nam jednak, że osoby mają zabezpieczony powrót i nie czekają na nich żadne nieprzyjemności.
 
 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kojarzysz starszego pana grające na akordeonie na ulicach Rzeszowa? Jest petycja o upamiętnienie jego postaci

RZESZÓW. Ponad 5 tyś osób poparło petycje w sprawie upamiętnienia postaci pana Józefa.

Rzeszów

BSH w Rzeszowie poszukuje pracowników sezonowych do fabryki w Rogoźnicy

RZESZÓW. BSH w Rogoźnicy potrzebuje kilkudziesięciu nowych pracowników.

Rzeszów

Trenerzy z Google Polska gościli w Rzeszowie

RZESZÓW. Ponad sto osób uczestniczyło w warsztatach projektowania design thinking w Podkarpackim Centrum Innowacji przy ul. Lenartowicza.

Rzeszów

Dwa śmiertelne wypadki. 32-latka leżącego na drodze przejechał samochód, zaś 22-latek zginął w wypadku

RZESZÓW. Dwie osoby zginęły w ubiegły weekend na drogach powiatu rzeszowskiego. 

Rzeszów

Przetarg na budowę Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego ruszy jeszcze w tym roku?

RZESZÓW. Inwestycja obejmująca budowę wielopoziomowego parkingu oraz modernizacji głównego budynku Dworca PKP ma się zakończyć do końca 2023 roku.

Rzeszów

19-letni mieszkańcy Leska kradli w jednej z rzeszowskich galerii

RZESZÓW. Podczas przeszukania samochodu, policjanci znaleźli też narkotyki.

Rzeszów

Rzeszów ma już swoją edycję Monopoly [FOTO]

RZESZÓW. Podczas 8. urodzin Millenium Hall zaprezentowano rzeszowską edycję popularnej gry Monopoly.

Rzeszów

Wypadek na ul. Cieplińskiego. Motocyklistę przewieziono do szpitala

RZESZÓW. Policjanci pracowali na miejscu wypadku na ul. Cieplińskiego.

Reklama