Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Boisko na osiedlu Przybyszówka zostanie rozbudowane

Dodano: 04.02.2025 r. / Redakcja

fot. Pixabay
fot. Pixabay

RZESZÓW. Trwa przetarg na wybór firmy, która zajmie się rozbudową boiska przy ul. Stadionowej na osiedlu Przybyszówka. Powstaną tam m.in. zadaszone trybuny oraz piłkochwyty.

Zadanie będzie realizowane w formule „zaprojektuj – wybuduj”, co oznacza, że wykonawca najpierw przygotuje dokumentacje projektową, a następnie wykona prace budowlane.

Inwestycja obejmuje swym zakresem budowę dwóch zadaszonych trybun. Każda z nich wyposażona zostanie w około 50 – 52 miejsca. W rejonie trybun wybudowane zostaną chodniki z kostki betonowej.

Od strony południowej-zachodniej boiska, powstaną wysokie na 4 metry piłkochwyty. Ich długość wyniesie 90 metrów. Zabezpieczona zostanie również znajdująca się tam skarpa, zniszczona przez napływ wody z terenów położonych powyżej.

Częścią zadania jest również budowa wiaty drewnianej o wymiarach 5 x 7 metrów.  Zasadzonych zostanie również kilka nowych drzew.

Przetarg na wybór wykonawcy tego zadania został już ogłoszony. Zarząd Zieleni Miejskiej czeka na oferty potencjalnych wykonawców do 11 lutego br.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie uruchomiono Świąteczny Punkt Pomocy Ukrainie

RZESZÓW. Trwa zbiórka darów dla Ukrainy organizowana przez Fundację Medyk dla Zdrowia. Potrzebne są m.in. odzież termiczna, koce i śpiwory oraz żywność długoterminowa.

Rzeszów

Lodowisko w Millenium Hall otwarte

​RZESZÓW. Na skwerze Millenium Hall wystartował sezon łyżwiarski. Lodowisko na świeżym powietrzu o powierzchni ponad 600 mkw jest już otwarte.

Rzeszów

"Mobilny urzędnik" pomoże załatwić więcej spraw bez wychodzenia z domu

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa poszerzył katalog spraw, które mieszkańcy mogą załatwić bez wychodzenia z domu, korzystając z usługi „Mobilny Urzędnik”.

Rzeszów

Ruszyła dystrybucja węgla dla mieszkańców Rzeszowa i Trzebowniska

RZESZÓW. Sprzedaż prowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie.

Rzeszów

Potrącenie pieszej w Rudnej Małej

RZESZÓW. Dziś rano w Rudnej Małej samochód potrącił 70-letnią kobietę, która szła poboczem. Piesza trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rzeszów

Lufthansa wraca do Jasionki. W przyszłym roku polecimy do Monachium

RZESZÓW/JASIONKA. Od kwietnia 2023 roku samoloty Lufthansy ponownie zaczną latać na trasie z i do Rzeszowa.

Rzeszów

Wigilia Miejska na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Oprócz symbolicznego dzielenia się opłatkiem oraz wigilijnego poczęstunku, na mieszkańców Rzeszowa czeka również wiele atrakcji w Miasteczku Świątecznym.
 

Reklama