Rzeszów - Sobota, 06.09.2025
Reklama

Bracia kierowali tym samym motocyklem. Obydwaj byli pijani

Dodano: 25.06.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Przed sądem odpowiedzą dwaj bracia, którzy w niedzielę kierowali tym samym motocyklem. Jeden z nich 23-latek przewrócił się na motocyklu, drugiego dwie godziny później do kontroli zatrzymali policjanci w Błażowej Górnej. Obaj mężczyźni byli pijani, a motocykl nie był dopuszczony do ruchu.

W niedzielę przed godz. 19, policjanci interweniowali w gminie Błażowa, gdzie do miejsca zamieszkania został przewieziony 23-letni uczestnik zdarzenia drogowego. Jak ustalili policjanci, mężczyzna jadąc motocyklem marki Honda, typu cross, w Błażowej Górnej stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i się przewrócił.

Rannego mężczyznę do domu przewieźli znajomi. Tam pierwszej pomocy udzieliła mu załoga pogotowie ratunkowego. Okazało się, że 23-latek był pijany. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania, a motocykl nie był zarejestrowany, ani ubezpieczony.
Reklama
Dwie godziny później policjanci z komisariatu, zatrzymali do kontroli kolejnego motocyklistę. Okazało się, że był to 22-letni brat mężczyzny, który uczestniczył we wcześniejszym zdarzeniu. Mężczyzna kierował tym samym motocyklem. Badanie wykazało u niego 2,1 promila. On również nie posiadał uprawnień do kierowania, ponieważ miał orzeczony przez sąd, zakaz prowadzenia pojazdów. 

Obaj mężczyźni odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości, dodatkowo młodszy z nich odpowie za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kontrole Policji i Straży Miejskiej w autobusach MPK

RZESZÓW. Pasażerowie MPK nie przestrzegają obowiązujących obostrzeń. Prezydent Rzeszowa reaguje.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto poradnię dla ozdrowieńców z Covid-19

RZESZÓW. To jedyna w regionie i jedna z pierwszych w kraju tego typu poradnia. Będzie funkcjonowała na terenie Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie.

Rzeszów

Worki na odpady zielone w automatach

RZESZÓW. Mieszkańcy, którym brakło worków na odpady zielone, mogą je dokupić w automatach, w których sprzedawane są środki ochrony osobistej.

Rzeszów

Nowy gmach Sądu Okręgowego będzie gotowy za 5 lat

RZESZÓW. Akt notarialny dotyczący przejęcia przez Ministerstwo Sprawiedliwości działki przy ul. Zielonej i Granicznej ma być podpisany w ciągu miesiąca.

Rzeszów

Budynek Straży Miejskiej przy ul. Targowej do remontu

RZESZÓW. Ratusz prowadzi postępowanie przetargowe, którego celem jest wyłonienie projektanta, który zajmie się opracowaniem dokumentacji projektowej budynku, znajdującego się przy ul. Targowej 1.

Rzeszów

Wracają loty międzynarodowe z Rzeszowa. Pierwsze samoloty już wystartowały

RZESZÓW/JASIONKA. Od 1 lipca Ryanair wznowił loty do Wielkiej Brytanii oraz Irlandii, od 3 lipca startują wakacyjne połączenia LOT’u.  Dzisiaj wystartowały pierwsze samoloty do  Londynu oraz Manchesteru.

Rzeszów

Dwa wypadki z udziałem pieszych w powiecie rzeszowskim. W jednym z nich ucierpiał 6-latek

Rzeszowscy policjanci badają okoliczności wypadków z udziałem pieszych, do których doszło wczoraj na terenie powiatu rzeszowskiego. 

Rzeszów

Okradł salon meblowy w Rzeszowie na ponad 12 tys. zł

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca Rzeszowa, który dokonał 11 kradzieży w jednym z salonów meblowych. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama