Rzeszów - Wtorek, 20.05.2025
Reklama

Budowa basenów solankowych zawieszona. Miasto ma problem ze znalezieniem terenu

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Roszczenia rodziny Jędrzejowiczów względem parku przy ul. Rycerskiej oraz brak innego terenu nadającego się pod budowę basenów solankowych głównymi powodami zawieszenia inwestycji.

Baseny solankowe miały powstać przy Szpitalu Miejskim na ul. Rycerskiej. Co więcej, miasto nawet rozpoczęło prace związane z rewitalizacją zlokalizowanego tam parku, jednak - jak się okazało - o zwrot majątku wystąpiła rodzina Jędrzejowiczów, przez co Ratusz był zmuszony przerwać pracę. Przypomnijmy, że majątek został odebrany rodzinie w związku z dekretem Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego z roku 1944 roku.

Sprawę roszczeń, kiedy wiadomym było, że remont parku został zawieszony poruszaliśmy już wcześniej. Miasto jednak postanowiło nie stać z założonymi rękami, aż sprawa sama się wyjaśni, więc zlecono poszukiwania innego terenu, nie objętego roszczeniami, które w sumie obejmują 70 ha.
Reklama
„Wokół szpitala nie, więc trzeba będzie szukać gdzie ewentualnie jeszcze moglibyśmy doprowadzić rury” – informuje początkiem lipca br. Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Miasto starało się znaleźć teren, który nie jest objęty roszczeniami i doprowadzenie niezbędnych rur nie będzie wymagało olbrzymich nakładów finansowych. Dziś już wiemy, że poszukiwania zakończyły się niepowodzeniem, a sama inwestycja póki co zostaje zawieszona.

„Do momentu rozstrzygnięcia sprawy, a to się może ciągnąć nawet 3 lata, nie możemy tam zainwestować. Szukaliśmy działek w pobliżu, ale na razie z tego co wiem to nic nie ma. Nie będziemy budować tego na drugiej stronie miasta, bo podciągnięcie samych instalacji kosztowało by więcej niż sama inwestycja” – wyjaśnia Maciej Chłodnicki.
 


Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wietrzny weekend na Podkarpaciu. Ile mieliśmy interwencji strażaków?

RZESZÓW, PODKARPACIE. Podczas minionego weekendu strażacy interweniowali w 30 przypadkach. 

Rzeszów

Podrabiana biżuteria w rzeszowskich galeriach handlowych

RZESZÓW. Za to przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności  do 2 lat.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów zapisuje na swoim koncie kolejną porażkę

RZESZÓW. W 3. kolejce PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn ograł Asseco Resovie 3:1. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek pod Rzeszowem. Nie żyje 19-letni mężczyzna

Trwa ustalanie okolicznosci tragicznego wypadku, do ktorego doszlo w piatek w Woli Cichej. 19-letni mezczyzna zostal smiertelnie potracony przez autobus.

Rzeszów

Podsumowanie akcji „Przejezdne skrzyżowania”. 102 przypadki wykroczeń

RZESZÓW. Policjanci zakończyli działania „Przejezdne skrzyżowania”. 

Rzeszów

Ok. 1000 wolontariuszy będzie kwestować na rzeszowskich cmentarzach

RZESZÓW. Kwesta na Pobitnie i Wilkowyja potrwa dwa dni.

Rzeszów

W Urban Lab rozmawiano nt. jednośladów. Blinkee wydłuży sezon?

RZESZÓW. Głównym tematem środowego spotkania w rzeszowskim Urban Lab były jednoślady.

Rzeszów

Poznaliśmy datę oficjalnego odsłonięcia pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego

RZESZÓW. Odsłonięcie pomnika Józefa Piłsudskiego odbędzie się w 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Reklama