Rzeszów - Czwartek, 18.12.2025
Reklama

Budowa nowego basenu przy ul. Matuszczaka ruszy w listopadzie?

Dodano: 04.11.2020 r.

Aktualna wizualizacja nowej pływalni przy ul. Matuszczaka / autor: ARP Autorska Pracownia Projektowa Manecki
Aktualna wizualizacja nowej pływalni przy ul. Matuszczaka / autor: ARP Autorska Pracownia Projektowa Manecki
RZESZÓW. Trwa rozbiórka dotychczasowego obiektu przy ul. Matuszczaka. Budowa nowego basenu ma ruszyć jeszcze w listopadzie br.  Generalnym wykonawcą inwestycji jest Texom Sp. z o.o.

Inwestycja zapowiadana od wielu lat, w końcu zyskała nadzieję na realizację. Temat budowy basenów przy ul. Matuszczaka został przywołany na ostatniej sesji Rady Miasta Rzeszowa przez Marcina Fijołka, radnego z klubu PiS, który pytał o szansę ukończenia inwestycji w przyszłym roku. - To jest już taka inwestycja, która niezbyt chlubnie wpisuje się we wszystkie takie działania inwestycyjne w naszym mieście – oznajmił radny.

W odpowiedzi na pytanie radnego, Marek Ustrobiński, zastępca prezydenta Miasta Rzeszowa zapewnił, że realizacja inwestycji jest już na dobrej drodze. - „Wydaje się, że firma, która teraz wygrała postępowanie przetargowe w systemie „zaprojektuj-buduj”, temat powinna zrealizować, bo działa energicznie, sprawnie” – powiedział wiceprezydent Ustrobiński.
Reklama
Miasto było zmuszone do rozwiązania umowy z poprzednim wykonawcą, ponieważ ten nie poradził sobie z zadaniem. W maju br. wyłoniono nowego wykonawcę. Przetarg wygrała krakowska firma TEXOM Sp. z o.o.

Aktualnie trwają prace rozbiórkowe. Projekt budowalny jest w trakcie uzyskania pozwolenia na budowę. Jeszcze w listopadzie powinny rozpocząć się prace budowlane.

Nowy obiekt będzie spełniał wymagania dotyczące organizacji międzynarodowych zawodów skoków do wody z uwzględnieniem rekomendacji FINA i Polskiego Związku Pływackiego – jest to warunek konieczny do uzyskania dofinansowania z Ministerstwa Sportu.

Przy obiekcie powstanie parking oraz elementy małej architektury. Nowa pływalnia powinna być gotowa w 2022 r. Wartość inwestycji to ponad 25 mln zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowe szczegóły dotyczące wypadku na budowie przy ul. Bałtyckiej

RZESZÓW.  Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie nadzoruje postępowanie dot. wypadku na terenie budowy, do którego doszło w dniu 3 lipca 2020 r. w Rzeszowie przy ul. Bałtyckiej.

Rzeszów

Będzie kolejny przetarg na budowę prawoskrętu z ul. Słowackiego w ul. Szopena

RZESZÓW. Radni podczas wtorkowej sesji przekazali 1,2 mln zł na budowę prawoskrętu przy Filharmonii Podkarpackiej.

Rzeszów

Zmarł prof. Stanisław Kuś, wieloletni rektor Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. W wieku 95 lat odszedł prof. dr. hab. inż. Stanisław Kuś, doktor honoris causa PRz, wieloletni Rektor Politechniki Rzeszowskiej.

Rzeszów

Radni zdecydowali: Będzie "Park Niezapominajki"

RZESZÓW. Teren zielony na osiedlu im. Franciszka Kotuli, w rejonie hipermarketu B1, będzie nosił nazwę „Park Niezapominajki”.  

Rzeszów

Tragedia na Żwirowni. Nie żyje 25-letni mężczyzna

RZESZÓW. Pomimo wysiłków lekarzy, nie udało się uratować życia 25-letniego mężczyzny, który wraz z kolegą zaczął się topić podczas kąpieli na Żwirowni. Poszkodowani, to obywatele Indii, studiujący w Rzeszowie.

Rzeszów

Polecimy z Rzeszowa do Szczecina

RZESZÓW. Już wkrótce lotnisko w Jasionce poszerzy swoją ofertę o loty do Szczecina.

Rzeszów

Zderzenie rowerzystów na ul. Kwiatkowskiego. Obaj byli pod wpływem alkoholu

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają szczegóły zdarzenia z udziałem nietrzeźwych kierowców jednośladów.

Rzeszów

Rzeszów pomoże miejscowości dotkniętej powodzią

RZESZÓW. Powodzie spowodowały wiele zniszczeń w Podkarpackich miejscowościach. W ramach pomocy dla poszkodowanych, władze stolicy innowacji zdecydowały się wesprzeć finansowo poszkodowanych.

Reklama