Rzeszów - Czwartek, 08.05.2025
Reklama

Budowa nowego basenu przy ul. Matuszczaka ruszy w listopadzie?

Dodano:

Aktualna wizualizacja nowej pływalni przy ul. Matuszczaka / autor: ARP Autorska Pracownia Projektowa Manecki
Aktualna wizualizacja nowej pływalni przy ul. Matuszczaka / autor: ARP Autorska Pracownia Projektowa Manecki
RZESZÓW. Trwa rozbiórka dotychczasowego obiektu przy ul. Matuszczaka. Budowa nowego basenu ma ruszyć jeszcze w listopadzie br.  Generalnym wykonawcą inwestycji jest Texom Sp. z o.o.

Inwestycja zapowiadana od wielu lat, w końcu zyskała nadzieję na realizację. Temat budowy basenów przy ul. Matuszczaka został przywołany na ostatniej sesji Rady Miasta Rzeszowa przez Marcina Fijołka, radnego z klubu PiS, który pytał o szansę ukończenia inwestycji w przyszłym roku. - To jest już taka inwestycja, która niezbyt chlubnie wpisuje się we wszystkie takie działania inwestycyjne w naszym mieście – oznajmił radny.

W odpowiedzi na pytanie radnego, Marek Ustrobiński, zastępca prezydenta Miasta Rzeszowa zapewnił, że realizacja inwestycji jest już na dobrej drodze. - „Wydaje się, że firma, która teraz wygrała postępowanie przetargowe w systemie „zaprojektuj-buduj”, temat powinna zrealizować, bo działa energicznie, sprawnie” – powiedział wiceprezydent Ustrobiński.
Reklama
Miasto było zmuszone do rozwiązania umowy z poprzednim wykonawcą, ponieważ ten nie poradził sobie z zadaniem. W maju br. wyłoniono nowego wykonawcę. Przetarg wygrała krakowska firma TEXOM Sp. z o.o.

Aktualnie trwają prace rozbiórkowe. Projekt budowalny jest w trakcie uzyskania pozwolenia na budowę. Jeszcze w listopadzie powinny rozpocząć się prace budowlane.

Nowy obiekt będzie spełniał wymagania dotyczące organizacji międzynarodowych zawodów skoków do wody z uwzględnieniem rekomendacji FINA i Polskiego Związku Pływackiego – jest to warunek konieczny do uzyskania dofinansowania z Ministerstwa Sportu.

Przy obiekcie powstanie parking oraz elementy małej architektury. Nowa pływalnia powinna być gotowa w 2022 r. Wartość inwestycji to ponad 25 mln zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów zapisuje na swoim koncie kolejną porażkę

RZESZÓW. W 3. kolejce PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn ograł Asseco Resovie 3:1. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek pod Rzeszowem. Nie żyje 19-letni mężczyzna

Trwa ustalanie okolicznosci tragicznego wypadku, do ktorego doszlo w piatek w Woli Cichej. 19-letni mezczyzna zostal smiertelnie potracony przez autobus.

Rzeszów

Podsumowanie akcji „Przejezdne skrzyżowania”. 102 przypadki wykroczeń

RZESZÓW. Policjanci zakończyli działania „Przejezdne skrzyżowania”. 

Rzeszów

Ok. 1000 wolontariuszy będzie kwestować na rzeszowskich cmentarzach

RZESZÓW. Kwesta na Pobitnie i Wilkowyja potrwa dwa dni.

Rzeszów

W Urban Lab rozmawiano nt. jednośladów. Blinkee wydłuży sezon?

RZESZÓW. Głównym tematem środowego spotkania w rzeszowskim Urban Lab były jednoślady.

Rzeszów

Poznaliśmy datę oficjalnego odsłonięcia pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego

RZESZÓW. Odsłonięcie pomnika Józefa Piłsudskiego odbędzie się w 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Rzeszów

Policjanci udaremnili ustawkę kiboli Stali Rzeszów i Stali Stalowej Woli z Lechem Poznań

RZESZÓW. W opisanych działaniach wzięło udział łącznie 69 policjantów, którzy wylegitymowali 55 osób i skontrolowali 10 pojazdów.

Rzeszów

Odwołano sobotnią zbiórkę elektrośmieci w Rzeszowie

RZESZÓW. Zbiórka elektrośmieci miała się odbyć przy Bi1 oraz E. Leclerc. 

Reklama