Rzeszów - Czwartek, 15.05.2025
Reklama

Budowa RCK zbliża się do końca. Od 2 października przejezdna ul. Grottgera i nowe rondo [ZDJĘCIA]

Dodano:

fot. Wiktor Strzępek / RESinet.pl
fot. Wiktor Strzępek / RESinet.pl
RZESZÓW. Pod koniec listopada mają zakończyć się prace przy przebudowie układu drogowego w rejonie głównego dworca kolejowego, która jest częścią potężnej inwestycji – Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Jednak już od najbliższego poniedziałku, 2 października 2023 r. kierowcy będą mogli korzystać z części ulicy Grottgera oraz nowego ronda w rejonie dworca PKS.
 
- Na razie na przebudowywanych w ramach RCK drogach będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Kierowcy będą mogli jechać ul. Grottgera od strony nowo wybudowanego ronda (skrzyżowanie z ul. Asnyka) w kierunku placu Kilińskiego. Przejazd będzie możliwy przez wszystkie przebudowane odcinki ulic z wyjątkiem północnej jezdni Grottgera na odcinku od Placu Kilińskiego do ronda – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.


Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne to potężna inwestycja składająca się z trzech elementów. Dwa z nich realizuje miasto Rzeszów. Pierwszy to przebudowa placu Dworcowego i budowa pod nim parkingu podziemnego, w którym znajdzie się 110 miejsc postojowych, tym m.in. miejsca dla taksówek, miejsca krótkiego postoju Kiss&Ride oraz miejsca postoju długoterminowego. W przypadku tej części trwają prace wykończeniowe.
 
Drugi element inwestycji to przebudowa układu drogowego w rejonie dworca. - Wykonano już przebudowę jezdni ulicy Grottgera i placu Kilińskiego na odcinku ok. 340 m, przebudowę jezdni ulicy Asnyka na odcinku ok. 60 m, jezdni ulicy Bardowskiego na odcinku ok. 170 m wraz z przebudową ulicy Batorego na odcinku ok. 50 m – wylicza Artur Gernand.
 
Reklama
Gotowe jest już również rondo na skrzyżowaniu ul. Asnyka i Grottgera. Powstała tam ścieżka rowerowa, chodniki oraz oświetlenie.
 
Zakończono prace przy przebudowie pętli autobusowej przy ul. Bardowskiego, która będzie pełnić funkcję niewielkiego dworca autobusowego komunikacji lokalnej. Obecnie trwa jeszcze budowa zatoki autobusowej na północnej jezdni ul. Grottgera (w obrębie dworca PKP).

Na drugą połowe października zaplanowano wprowadzenie ruchu w dwóch kierunkach na ul. Grottgera.
 
Całość miejskiej części RCK (za przebudowę dworca odpowiada PKP S.A.) będzie gotowa 28 listopada.
 
Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego rozpoczęła się wiosną 2022 roku. Wykonawcą zadania jest firma Budimex. Inwestycja jest dofinansowana z funduszy Unii Europejskiej. Jej wartość to ponad 74 mln zł.

Poniżej kilka aktualnych zdjęć z realizacji inwestycji. Pełną fotorealcję znajdziecie na FOTO.resinet.pl

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejne zatrzymania CBA w związku z tzw. aferą podkarpacką. Tym razem chodzi o elektrociepłownie

RZESZÓW. Wcześniej prokuratura przedstawiła, w tym wątku, zarzuty 12 osobom.

Rzeszów

MPWiK nie wyklucza budowy elektrowni wiatrowej i wodnej

RZESZÓW. „Planujemy wdrożenie projektu budowy elektrowni wodnej na odpływie oczyszczonych ścieków do Wisłoka i rozważamy możliwość wybudowania elektrowni wiatrowej".

Rzeszów

Podpisano porozumienie obejmujące m.in. budowę mostu łączącego Rzeszów z Boguchwałą

RZESZÓW. Miasto Rzeszów, gmina Lubenia, Boguchwała oraz starostwo powiatowe podpisało porozumienie w sprawie ok. 100 mln inwestycji. 

Rzeszów

Za nami I Kobiecy Kongres w Jasionce. Hasłem wydarzenia: „Baby są jakieś inne” [FOTO]

RZESZÓW. Ponad 300 kobiet w sobotę przyjechało do Jasionki do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego G2A Arena.

Rzeszów

Turyści coraz częściej odwiedzają Podkarpacie. Nie inaczej jest w Rzeszowie

RZESZÓW, PODKARPACIE. Od stycznia do września 2019 roku z 652 turystycznych obiektów noclegowych na Podkarpaciu skorzystało 1012,4 tys. turystów, w tym 111,6 tys. z zagranicy.

Rzeszów

Świąteczna choinka zdobi rzeszowski Rynek. Rozpoczęto montaż iluminacji

RZESZÓW. W tym roku na iluminacje świąteczne miasto przeznaczyło prawie 1,3 mln zł.

Rzeszów

Do końca tego roku w Rzeszowie pojawi się wypożyczalnia samochodów elektrycznych

RZESZÓW. „Taka usługa w mieście Rzeszów może obejmować 100-200 samochodów” – wyjaśnia szef 4Mobility.

Rzeszów

Władze miasta kontynuują „walkę” z PGE Energia Ciepła. Szykuje się wizyta w Warszawie

RZESZÓW. Dzisiaj o godz. 12.00 zaplanowano spotkanie w Warszawie pomiędzy prezydentem Rzeszowa a Wojciechem Dąbrowskim,

Reklama