Rzeszów - Czwartek, 15.05.2025
Reklama

Budowa RCK zbliża się do końca. Od 2 października przejezdna ul. Grottgera i nowe rondo [ZDJĘCIA]

Dodano:

fot. Wiktor Strzępek / RESinet.pl
fot. Wiktor Strzępek / RESinet.pl
RZESZÓW. Pod koniec listopada mają zakończyć się prace przy przebudowie układu drogowego w rejonie głównego dworca kolejowego, która jest częścią potężnej inwestycji – Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Jednak już od najbliższego poniedziałku, 2 października 2023 r. kierowcy będą mogli korzystać z części ulicy Grottgera oraz nowego ronda w rejonie dworca PKS.
 
- Na razie na przebudowywanych w ramach RCK drogach będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Kierowcy będą mogli jechać ul. Grottgera od strony nowo wybudowanego ronda (skrzyżowanie z ul. Asnyka) w kierunku placu Kilińskiego. Przejazd będzie możliwy przez wszystkie przebudowane odcinki ulic z wyjątkiem północnej jezdni Grottgera na odcinku od Placu Kilińskiego do ronda – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.


Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne to potężna inwestycja składająca się z trzech elementów. Dwa z nich realizuje miasto Rzeszów. Pierwszy to przebudowa placu Dworcowego i budowa pod nim parkingu podziemnego, w którym znajdzie się 110 miejsc postojowych, tym m.in. miejsca dla taksówek, miejsca krótkiego postoju Kiss&Ride oraz miejsca postoju długoterminowego. W przypadku tej części trwają prace wykończeniowe.
 
Drugi element inwestycji to przebudowa układu drogowego w rejonie dworca. - Wykonano już przebudowę jezdni ulicy Grottgera i placu Kilińskiego na odcinku ok. 340 m, przebudowę jezdni ulicy Asnyka na odcinku ok. 60 m, jezdni ulicy Bardowskiego na odcinku ok. 170 m wraz z przebudową ulicy Batorego na odcinku ok. 50 m – wylicza Artur Gernand.
 
Reklama
Gotowe jest już również rondo na skrzyżowaniu ul. Asnyka i Grottgera. Powstała tam ścieżka rowerowa, chodniki oraz oświetlenie.
 
Zakończono prace przy przebudowie pętli autobusowej przy ul. Bardowskiego, która będzie pełnić funkcję niewielkiego dworca autobusowego komunikacji lokalnej. Obecnie trwa jeszcze budowa zatoki autobusowej na północnej jezdni ul. Grottgera (w obrębie dworca PKP).

Na drugą połowe października zaplanowano wprowadzenie ruchu w dwóch kierunkach na ul. Grottgera.
 
Całość miejskiej części RCK (za przebudowę dworca odpowiada PKP S.A.) będzie gotowa 28 listopada.
 
Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego rozpoczęła się wiosną 2022 roku. Wykonawcą zadania jest firma Budimex. Inwestycja jest dofinansowana z funduszy Unii Europejskiej. Jej wartość to ponad 74 mln zł.

Poniżej kilka aktualnych zdjęć z realizacji inwestycji. Pełną fotorealcję znajdziecie na FOTO.resinet.pl

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Bieżnia tartanowa na Bulwarach będzie przedłużona

RZESZÓW. Dokumentacja projektowa bieżni będzie najprawdopodobniej gotowa w przyszłym roku.

Rzeszów

Linia „Eko” do Jasionki będzie kursować 6 i 7 grudnia

RZESZÓW.  6 i 7 grudnia na ulicach miasta pojawi się nowa linia komunikacji miejskiej. 

Rzeszów

Nowy sprzęt do diagnostyki i terapii udarów mózgu oraz 25 mln zł na inwestycje dla KSW nr 2

RZESZÓW. Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie wzbogacił się o sprzęt do nowoczesnych metod diagnostyki i terapii udarów mózgu. 

Rzeszów

Miasto Rzeszów dołączy do „protestu śmieciarek”

RZESZÓW.  Stolica innowacji przyłączy się do „protestu śmieciarek”, który odbędzie się 9 grudnia.

Rzeszów

Dwa wypadki na ulicach Rzeszowa. 6 osób rannych i ucieczka z miejsca wypadku

RZESZÓW. Do obu wypadków doszło w niedziele w godzinach porannych.

Rzeszów

Przetarg na budowę Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego rozpocznie się w grudniu?

RZESZÓW. Porozumienie ws. Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego zostało podpisane we wrześniu br.

Rzeszów

Dwie osoby w szpitalu po wybuchu gazu w domu jednorodzinnym

RZESZÓW. Do szpitala trafiła 60-latka wraz z 12-letnim chłopcem.

Rzeszów

W pięciu rzeszowskich żłobkach znajdziemy magiczny dywan

RZESZÓW. Magiczny dywan obecny jest już w ponad stu podkarpackich szkołach i przedszkolach.

Reklama