Rzeszów - Poniedziałek, 03.08.2026
Reklama

Burze z gradem w Rzeszowie. Jest ostrzeżenie meteorologiczne

Dodano: 02.09.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada na terenie Rzeszowa wystąpienie burz. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 19.30.

W stolicy województwa podkarpackiego prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 25 mm do 40 mm, lokalnie 50 mm. Porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość do 90 km/h. Możliwy jest także grad.

Poza Rzeszowem ostrzeżeniem objęty jest także powiat dębicki, kolbuszowski, leżajski, łańcucki, mielecki, ropczycko-sędziszowski, strzyżowski oraz tarnobrzeski.

IMGW zakłada, że burze z gradem mogą pojawić się od godz. 09:00 dnia 02.09.2019 do godz. 19:30 tego samego dnia. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 80%.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

„Walczymy w interesie mieszkańców”. Śmieciarki w formie protestu spowolnią ruch w Rzeszowie?

RZESZÓW. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że taki protest może odbyć się 9 grudnia br.

Rzeszów

Przetarg na obwodnice południową ma szansę ruszyć w przyszłym roku

RZESZÓW. Wczoraj dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska podpisał postanowienie uzgadniające warunki realizacji przedsięwzięcia.

Rzeszów

Ekrany akustyczne na ul. Lwowskiej pojawią się w 2021 roku

RZESZÓW. Zgodnie z zapisami w WPF-ie mówimy o montażu ekranów na wysokości osiedla Mieszka I na długości ok. 270 m.

Rzeszów

PKS zawiesza siedem kursów. Powodem brak dofinansowania

RZESZÓW. Kursy zostają zawieszone z dniem 1 grudnia br.

Rzeszów

Kolejne zatrzymania CBA w związku z tzw. aferą podkarpacką. Tym razem chodzi o elektrociepłownie

RZESZÓW. Wcześniej prokuratura przedstawiła, w tym wątku, zarzuty 12 osobom.

Rzeszów

MPWiK nie wyklucza budowy elektrowni wiatrowej i wodnej

RZESZÓW. „Planujemy wdrożenie projektu budowy elektrowni wodnej na odpływie oczyszczonych ścieków do Wisłoka i rozważamy możliwość wybudowania elektrowni wiatrowej".

Reklama