Rzeszów - Wtorek, 27.01.2026
Reklama

Chciał targnąć się na własne życie. Szybka reakcja służb zapobiegła tragedii

Dodano: 24.10.2025 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

RZESZÓW. Policjanci wspólnie z pracownikiem socjalnym GOPS’u w Tyczynie zapobiegli tragedii. Dzięki szybkiej reakcji, odnaleźli 42-letniego mężczyznę, który chciał targnąć się na własne życie.

W czwartek, 23 października przed godz. 13:30 Urząd Miejski w Tyczynie zgłosił policjantom z tamtejszego posterunku, że pracownik socjalny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej prowadzi rozmowę telefoniczna z mężczyzną, który oświadczył, że nie radzi sobie ze swoimi problemami i chce się targnąć na swoje życie.

Podczas gry pracownik socjalny podtrzymywał rozmowę z zdesperowanym mężczyzną, policjantom udało się ustalić miejsce jego zamieszkania. Dzielnicowy udali się pod wskazany adres. Tam zastali 42-letniego mężczyznę, którym zaopiekowali się do momentu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Medycy zadecydowali o konieczności przewiezienia go do szpitala.

Policja przypomina, że kryzys emocjonalny może dotknąć każdego, niezależnie od wieku, dochodów czy sytuacji rodzinnej. Apeluje, aby nie bagatelizować takich stanów i w razie potrzeby skontaktować się z najbliższą Poradnią Zdrowia Psychicznego, Centrum Interwencji Kryzysowej lub skorzystać z telefonów zaufania. Poniżej najważniejsze numery telefonów:

Reklama

•    116 111 - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, czynny całodobowo

•    116 123 - Bezpłatny Kryzysowy Telefon Zaufania dla Dorosłych

•    800 70 22 22 - Całodobowe Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie Psychicznym Fundacji ITAKA

•    800 080 222 - Całodobowa Bezpłatna Infolinia dla Dzieci i Młodzieży, Rodziców oraz Nauczycieli.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ewa Leniart: Rzeszowski Park Centralny może powstać dzięki środkom unijnym

RZESZÓW. Kandydatka na prezydenta Rzeszowa, Ewa Leniart przedstawiła pomysł na sfinansowanie budowy Rzeszowskiego Parku Centralnego.

Rzeszów

Wspólny bilet na autobusy MPK i MKS

RZESZÓW. Od 1 lipca, pasażerowie będą mogli korzystać z jednego biletu uprawniającego do podróżowania autobusami komunikacji miejskiej oraz podmiejskiej.  

Rzeszów

W Rzeszowie powstaną dwie nowe sygnalizacje świetlne

RZESZÓW. Pierwsza z nowych sygnalizacji powstanie na skrzyżowaniu al. Sikorskiego z ul. Nowowiejską, druga na ul. Dębickiej.

Rzeszów

Piknik rodzinny w Ogrodach Bernardyńskich

RZESZÓW. 26 maja w Ogrodach Bernardyńskich oraz na terenie parkingu Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się piknik rodzinny z okazji Dnia Matki.

Rzeszów

Tragedia w bloku przy ul. Kwiatkowskiego. 19-latek zabił swoją dziewczynę?

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci prowadzą śledztwo w sprawie śmierci 18-letniej kobiety. Jej ciało znaleziono w mieszkaniu przy ul. Kwiatkowskiego.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje Centrum Minecraft. "To będzie placówka, która połączy zabawę z edukacją."

RZESZÓW. W budynku, w którym mieścił się Międzyszkolny Ośrodek Sportowy przy ul. Unii Lubelskiej 1 w Rzeszowie, powstaje Centrum Minecraft i druku 3D. Zajęcia prowadzone będą już od września.

Rzeszów

Nowa lokalizacja przystanku przy ul. Langiewicza

RZESZÓW. Od poniedziałku, 24 maja, zmieniła się lokalizacja przystanku przy ul. Langiewicza w Rzeszowie.

Rzeszów

Utrudnienia na ul. Wierzbowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Do piątku 28 maja mogą potrwać utrudnienia na ul. Wierzbowej w Rzeszowie, w rejonie skrzyżowania z ul. Warzywną.

Reklama