Rzeszów - Poniedziałek, 26.01.2026
Reklama

Chciał targnąć się na własne życie. Szybka reakcja służb zapobiegła tragedii

Dodano: 24.10.2025 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

RZESZÓW. Policjanci wspólnie z pracownikiem socjalnym GOPS’u w Tyczynie zapobiegli tragedii. Dzięki szybkiej reakcji, odnaleźli 42-letniego mężczyznę, który chciał targnąć się na własne życie.

W czwartek, 23 października przed godz. 13:30 Urząd Miejski w Tyczynie zgłosił policjantom z tamtejszego posterunku, że pracownik socjalny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej prowadzi rozmowę telefoniczna z mężczyzną, który oświadczył, że nie radzi sobie ze swoimi problemami i chce się targnąć na swoje życie.

Podczas gry pracownik socjalny podtrzymywał rozmowę z zdesperowanym mężczyzną, policjantom udało się ustalić miejsce jego zamieszkania. Dzielnicowy udali się pod wskazany adres. Tam zastali 42-letniego mężczyznę, którym zaopiekowali się do momentu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Medycy zadecydowali o konieczności przewiezienia go do szpitala.

Policja przypomina, że kryzys emocjonalny może dotknąć każdego, niezależnie od wieku, dochodów czy sytuacji rodzinnej. Apeluje, aby nie bagatelizować takich stanów i w razie potrzeby skontaktować się z najbliższą Poradnią Zdrowia Psychicznego, Centrum Interwencji Kryzysowej lub skorzystać z telefonów zaufania. Poniżej najważniejsze numery telefonów:

Reklama

•    116 111 - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, czynny całodobowo

•    116 123 - Bezpłatny Kryzysowy Telefon Zaufania dla Dorosłych

•    800 70 22 22 - Całodobowe Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie Psychicznym Fundacji ITAKA

•    800 080 222 - Całodobowa Bezpłatna Infolinia dla Dzieci i Młodzieży, Rodziców oraz Nauczycieli.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zaginął 22-letni Ukrainiec. Ostatnio mieszkał w Rzeszowie

RZESZÓW. Od 26 grudnia nikomu nie udało się z nim skontaktować.

Rzeszów

Pierwsza rzeszowianka, urodzona w 2020 roku, przyszła na świat kwadrans po północy

RZESZÓW. Pierwszy rzeszowianka uroczona w 2020 r. przyszła na świat 1 stycznia o godz. 0:15.

Rzeszów

Dwie zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje, że od dnia 1 stycznia 2020 r. zmianie ulegają rozkłady jazdy autobusów linii nr 20 i 58.

Rzeszów

4 kwietnia startuje sezon żużlowy. Pierwsze spotkanie z Kolejarzem Opole [TERMINARZ]

RZESZÓW.  Już czwartego kwietnia na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej 69 mieszkańcy Rzeszowa ponownie usłyszą ryk silników.

Rzeszów

Komunikacja linii PKS na Sylwestra i w Nowy Rok

RZESZÓW. Osoby podróżujące autobusami PKS będą musieli przygotować się na kilka zmian.

Rzeszów

Policja wyjaśnia przyczyny wypadku na autostradzie A4, w którym ucierpiało 5 osób

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 19.30.

Reklama