Rzeszów - Wtorek, 23.12.2025
Reklama

Co słychać na budowie nowej hali sportowej przy I LO w Rzeszowie?

Dodano: 05.01.2023 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Trwa budowa nowej hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie. Jak informuje ratusz „prace postępują zgodnie z harmonogramem”. Obecnie wykonywane są podziemia nowego budynku. Inwestycja warta prawie 12 milinów złotych ma być gotowa w czerwcu 2024 roku.

Nowa hala sportowa powstaje w miejscu starego budynku, którego wyburzanie zakończyło się w październiku ubiegłego roku. Ze względu na zły stan techniczny obiekt nie nadawał się już do remontu.

Nowy budynek ma mieć dwie kondygnacje. Na parterze znajdzie się wielofunkcyjne boisko, na którym będzie można grać w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i badmintona oraz trybuny dla 230 widzów. Na tym samym poziomie powstaną jeszcze pokój nauczycieli wychowania fizycznego, gabinet higienistki oraz sale zajęć indywidualnych. 

Pozostałe pomieszczenia zostaną wybudowane na poziomie minus jeden, który jest właśnie wykonywany. Po przełożeniu podziemnych sieci, które kolidowały z nowym budynkiem, wykonawca buduje ściany i szykuje zbrojenie pod strop piwnicy. Jednocześnie zabezpieczono drzewo, pomnik przyrody, które rośnie obok budowanej hali.
Reklama
W podziemnej części budynku powstaną m.in. szatnie, sanitariaty, siłownia, sala treningowa i pomieszczenie do przechowywania rowerów. Nowa hala sportowa zostanie połączona z zabytkowym budynkiem I Liceum Ogólnokształcącego. Dodatkowa klatka schodowa pozwoli na wykonanie łącznika także na poziomie  pierwszego piętra szkoły.

Prace na budowie postępują zgodnie z harmonogramem. W następnej kolejności zakładają budowę ścian i słupów podtrzymujących dach głównej hali. Budynek ma być zadaszony latem tego roku.

Hala sportowa ma być gotowa na nowy rok szkolny 2024/2025.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wczoraj w Rzeszowie policjanci eskortowali rodzącą kobietę

RZESZÓW. Nietypowo zakończyło się zatrzymanie pojazdu do kontroli drogowej wczoraj w Rzeszowie na ul. Krakowskiej.

Rzeszów

Konflikt w „szpitalu na górce” przygasa

RZESZÓW. Związki zapewniają, że wprowadzony zostanie okres symbolicznych „100 dni spokoju”.

Rzeszów

Nauka poprzez pasję - rusza V edycja konkursu web.Master Podkarpacki

Młodzież i dzieci z naszego regionu po raz kolejny będą miały okazję do rywalizacji w konkursie dla młodych programistów – web.Master Podkarpacki.

Rzeszów

Rozpoczynają się zapisy na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Rzeszowie

RZESZÓW. Zapisy dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w semestrze letni 2020 rozpoczynają się 12 lutego.

Rzeszów

Orkan „Sabina” powieje z prędkością 120 km/h. Ostrzeżenie 3. i 2. stopnia na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Orkan, nazwany przez Niemców „Sabina”, powieje na Podkarpaciu z prędkością sięgająca nawet 120 km/h.

Rzeszów

52 studzienki kanalizacji deszczowej do wymiany. Zastąpią je włazy samopoziomujące

RZESZÓW. Ruszył przetarg dotyczący wymiany tradycyjnych studzienek na włazy samopoziomujące. 

Rzeszów

Uchwała krajobrazowa w Rzeszowie jeszcze w tym roku? Urzędnicy miejscy mają taki plan

RZESZÓW. Biuro Rozwoju Miasta Rzeszowa rozpoczęło prace nad wprowadzeniem tzw. uchwały krajobrazowej, ograniczającej chaos reklamowy na terenie miasta. Projekt uchwały ma być przyjęty jeszcze w tym roku.

Reklama