Rzeszów - Poniedziałek, 11.08.2025
Reklama

Cztery nowe kierunki wakacyjne z lotniska w Jasionce

Dodano:

Fuerteventura / Archiwum RESinet.pl
Fuerteventura / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od czerwca przyszłego roku oferta lotów czarterowych z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka zostanie wzbogacona o cztery nowe kierunki. Turyści spragnieni słońca będą mieli okazje wylecieć do albańskiej Tirany, Fuerteventury, Monastyru oraz bułgarskiej Warny. Oferty są już dostępne w systemach rezerwacyjnych.

W nadchodzącym sezonie wakacyjnym na pasażerów korzystających w okresie wakacyjnym z czarterowych lotów startujących z lotniska w Jasionce czeka 10 destynacji w sześciu krajach (m.in. Grecja, Turcja, Bułgaria oraz Tunezja). Oferty już dzisiaj dostępne są w systemach rezerwowych.

„Kolejny rok z rzędu nasza siatka połączeń czarterowych poszerza się o nowe, atrakcyjne kierunki, oczekiwane przez podróżnych z Podkarpacia i sąsiednich regionów” – wyjaśnia Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Nowością są dwa nowe kierunki uruchomione przez biuro podróży Itaka. Od 2020 roku podrzeszowskie lotnisko wzbogaci swoją ofertę o pakiety wakacyjne na Wyspy Kanaryjskie oraz do albańskiej Tirany. Nowością są także loty do Monastyru w Tunezji oraz do bułgarskiej Warny.
Reklama
„Wyspy Kanaryjskie to odpowiedź na potrzeby bardziej wymagających turystów, poszukujących oferty o wyższym standardzie. Świetny stosunek jakości do ceny znajdziemy z kolei w Tunezji i Albanii” – dodaje prezes zarządu.

Podsumowując, w 2019 roku z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka czarterami wyleciało ok. 64 tys. pasażerów. Tegoroczny wynik jest o 25 % wyższy niż w roku poprzednim. Władze lotniska szacują, że rok 2020 może zaowocować nawet 40 % wzrostem liczby pasażerów korzystających z wakacyjnych ofert.

„Gratuluje zarządowi lotniska w Jasionce konsekwencji w dążeniu do tego, aby rzeszowski port stał się liderem w segmencie wakacyjnych czarterów w tej części Polski.
Chcemy być ważnym partnerem w realizacji tego celu. Tym z podróżnych, którzy już dziś zdecydują się na wakacje z Itaką oferujemy wyjątkowo atrakcyjne ceny” – wyjaśnia Piotr Henicz, wiceprezes biura podróży Itaka.



Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie powstał nowy mural. Ozdobił ścianę przy hali Podpromie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na murze przy chodniku i schodach prowadzących do hali Podpromie powstał nowy mural. Malowidło stworzyli wolontariusze z rzeszowskiego oddziału Deloitte CE BSC w ramach inicjatywy charytatywnej Impact Week.

Rzeszów

Most Załęski i nowe rondo oddane do użytku. Z ul. Maczka dojedziemy do ul. Rzecha [ZDJĘCIA, FILM]

RZESZÓW. Od poniedziałku, 30 czerwca 2025 r. kierowcy, piesi i rowerzyści mogą już korzystać z 630-metrowego I odcinka Wisłokostrady. Co prawda wykonawca prowadzi tam jeszcze drobne prace, jednak jest już możliwość przejazdu...

Rzeszów

Nowy ogród kieszonkowy w centrum Rzeszowa już dostępny dla mieszkańców [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Ogród przy ul. Jagiellońskiej to nowe, zielone miejsce spotkań dla mieszkańców Rzeszowa. Będzie również służyć uczestnikom wydarzeń kulturalnych.

Rzeszów

Dezynfekcja i płukanie sieci wodociągowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o poinformowało o dezynfekcji i płukaniu sieci wodociągowej Rzeszowa i okolicznych miejscowości. W wodzie będzie więcej chloru niż zazwyczaj.

Rzeszów

30 czerwca otwarcie I etapu Wisłokostrady. Pojedziemy nowym Mostem Załęskim

RZESZÓW. To już oficjalna informacja. Od 30 czerwca 2025 roku będzie można korzystać z 630-metrowego odcinka Wisłokostrady.

Rzeszów

Kąpielisko Miejskie przy ul. Kwiatkowskiego znów otwarte

RZESZÓW. Od piątku na rzeszowskiej Żwirowni powiewa biała flaga. Oznacza to, że woda jest zdatna do kąpieli.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami trzech osiedli

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek kontynuuje spotkania z mieszkańcami z cyklu "Rzeszów To My". Najbliższe odbędzie się z mieszkańcami trzech osiedli.

Rzeszów

Prawie 300 wolnych miejsc w rzeszowskich żłobkach

RZESZÓW. Rzeszów zachęca rodziców do skorzystania z usług świadczonych przez Miejski Zespół Żłobków. Od września będzie wolnych 290 miejsc w rzeszowskich żłobkach. Są one dostępne we wszystkich placówkach oprócz Żłobka nr 7...

Reklama