Rzeszów - Czwartek, 22.01.2026
Reklama

Czy drzewa owocowe znajdą się w przestrzeni miejskiej?

Dodano: 04.03.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Po ostatniej sesji Rady Miasta wpłynęła interpelacja podpisana przez 13 radnych. Dotyczy uzupełnienia nasadzeń drzew o drzewa owocowe, np. jabłoni.

 O pomyśle po raz pierwszy wspomniał radny Mirosław Kwaśniak podczas sesji Rady Miasta 26 lutego. Jego propozycja dotyczy nasadzeń drzew i krzewów na osiedlach, skwerach oraz placach zieleni z uwzględnieniem drzew owocowych. Chodzi głównie o jabłonie oraz drzewka derenia jadalnego jako drzewko ozdobne.

„Mogłyby upiększać i ozdabiać nasze miasto również lipy szlachetne szerokolistne, np. lipa różowa łańcucka kwietna i inne o różnych terminach kwitnienia” – czytamy w interpelacji.

Do pomysłu radnego przychylnie odniosło się również 12 innych radnych, którzy podpisali interpelacje. O pozytywnym rozpatrzeniu pomysłu dowiemy się zapewne w ciągu kilku najbliższych dni, gdy Ratusz ustosunkuje się do wniosku radnych.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów przyznał dotacje organizacjom pozarządowym na działalność kulturalną

RZESZÓW. W piątek, w Biurze Wystaw Artystycznych odbyło się uroczyste wręczenie promes na działalność organizacji pozarządowych w trzech konkursach kulturalnych. Otrzymały je 54 NGO.

Rzeszów

161 projektów w RBO na 2026 rok. Głosowanie trwa do 4 czerwca

RZESZÓW. Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2026 r. Mieszkańcy mają czas na oddanie głosu do 4 czerwca.

Rzeszów

Rusza rozbudowa DW 878 na trasie Tyczyn-Dylągówka. Będą spore utrudnienia

Pod koniec maja rozpoczną się prace przygotowawcze związane z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 878 na trasie od Tyczyna do Dylągówki. Kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami.

Rzeszów

Uwaga! Ważna informacja dla pasażerów komunikacji miejskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. W związku z koniecznością aktualizacji systemów informatycznych Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie, w najbliższy piątek i w sobotę pasażerowie muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami dwóch osiedli

RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek kontynuuje spotkania z mieszkańcami w ramach cyklu "Rzeszów To My". Najbliższe odbędzie się 29 maja 2025 r.

Rzeszów

Nowe wydarzenie w Rzeszowie. Energy Fitness Fest już w ten weekend

RZESZÓW. Maraton fitness z gwiazdami, wokrshopy, targi branżowe i panel dietetyczny złożą się na organizowany po raz pierwszy w Rzeszowie Energy Fitness Fest.

Rzeszów

Lokalne produkty w Parku Papieskim. Podkarpacki Bazarek już w tę sobotę

RZESZÓW. Smaczne sery, regionalne chleby i wędliny, miody, świeże owoce i warzywa, pyszne ciasta, ekologiczne przetwory - to wszystko będzie można kupić na Podkarpackim Bazarku w Rzeszowie.

Rzeszów

Zmiana w harmonogramie pokazów specjalnych fontanny multimedialnej

RZESZÓW. W związku z imprezą sportową organizowaną na placu przy al. Lubomirskich, najbliższy pokaż specjalny fontanny multimedialnej został przeniesiony na inny termin.

Reklama