Rzeszów - Niedziela, 14.12.2025
Reklama

Czy w Rzeszowie zniknie Straż Miejska? Znamy stanowisko prezydenta miasta

Dodano: 01.07.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa nie idzie śladami burmistrza Jarosławia i nie zlikwiduje Straży Miejskiej. „Bez nich miasto byłoby dużo brzydsze” – wyjaśniał prezydent.

Temat Straży Miejskiej podjął na poniedziałkowym spotkaniu z dyrektorami prezydent Rzeszowa, nawiązując niejako do sytuacji jaka panuje w Jarosławiu, gdzie burmistrz miasta zamierza rozwiązać tą formację mundurową.

Zważywszy na fakt, że w Radzie Miasta burmistrz posiada większość, to temat likwidacji staje się bardzo realny. Odmienne stanowisko w sprawie Straży Miejskiej oraz ich wpływu na przestrzeń miejską posiada prezydent Rzeszowa.

„Straż Miejska bezwzględnie powinna być. Nasza Straż spełnia wiele zadań. Bez nich miasto byłoby dużo brzydsze” – wyjaśniał Tadeusz Ferenc.

Jeżeli Radni Miasta Rzeszowa zdecydowaliby się na podjęcie podobnej uchwały co w Jarosławiu, to z pracą pożegnało by się w mieście 60 osób.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Koronawirus. Od kilku tygodni brak nowych zakażeń w Rzeszowie. Na Podkarpaciu stabilnie

PODKARPACIE. Kolejny dzień bez nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. W samym Rzeszowie nowych zakażeń nie odnotowano od 22 kwietnia.

Rzeszów

Rzeźba Jana Pawła II wkrótce stanie w Parku Papieskim. Wybrano wykonawcę

RZESZÓW. Na terenie Parku Papieskiego, w miejscu pamiątkowego głazu już wkrótce stanie pomnik Jana Pawła II. Miasto wybrało właśnie wykonawcę inwestycji.

Rzeszów

Policjanci na rowerach patrolują ulice i tereny rekreacyjne w Rzeszowie

RZESZÓW. Będą m.in. czuwać na bezpieczeństwem rowerzystów oraz kontrolować przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Rzeszów

Podpisano list intencyjny w sprawie budowy monorail w Rzeszowie

​RZESZÓW. Ratusz podjął kolejny krok w sprawie budowy elektrycznej kolejki jednotorowej w Rzeszowie.

Rzeszów

Wypadek na ul. Podkarpackiej. Kierowca peugeota potrącił rowerzystów na przejeździe dla rowerów

RZESZÓW. Ranni rowerzyści - 29-letni mężczyzna oraz 26-letnia kobieta - trafili do szpitala.

Rzeszów

LOT wznawia połączenia krajowe

LOT stopniowo przywraca krajowe loty pasażerskie. Połączenia będą realizowane w ramach 8 portów lotniczych, w tym Jasionki. Rejsy międzynarodowe pozostają zawieszone do 14 czerwca.

Rzeszów

Więcej pasażerów w autobusach komunikacji miejskiej

​RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego zwiększa limit pasażerów.

Reklama