Rzeszów - Piątek, 09.05.2025
Reklama

Darmowe posiłki dla potrzebujących. W Rzeszowie ruszyła akcja „Autobus ciepła”

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. W poniedziałek w Rzeszowie ruszyła akcja rozdawania ciepłych posiłków potrzebującym. Akcja #AutobusCiepła potrwa do połowy marca.

#AutobusCiepła to wspólne przedsięwzięcie rzeszowskiego MOPS-u, Urzędu Miasta i Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Każdego dnia roboczego od 15 listopada do 15 marca będzie można skorzystać z darmowych ciepłych posiłków, wydawanych ze specjalnego autokaru.

Autobus będzie się pojawiał w czterech lokalizacjach. Pierwszy z przystanków jest na parkingu Zarządu Transportu Miejskiego przy ul. Trembeckiego 3. Posiłki są tam wydawane od 10.30 do 11.30. Kolejny punkt mieści się przy ul. Orlej 17 (parking Kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej – dostępny od 11:50 do 12:50). Przystanki znajdują się także na parkingu przy Hali Podpromie (13:10–14:10) oraz przy Parku Papieskim (14.30–15.30).

Osoby potrzebujące z terenu Rzeszowa mogą korzystać z darmowych ciepłych posiłków przez cały rok w stołówce Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta przy ul. Styki 21. W okresie zimowym w mieście zazwyczaj uruchamiane są dodatkowe punkty pomocy. W tym roku jednak, z powodu pandemii, nie będzie stałych miejsc wydawania posiłków.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Postęp prac przy budowie ważnej drogi. Tymczasowa organizacja ruchu na ul. Wieniawskiego [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Firma Eurovia kontynuuje prace przy budowie drogi, która połączy ulice Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. W związku z koniecznością przebudowy przepustu, na ul. Wieniawskiego wprowadzono tymczasową organizację ruchu.

WISŁOKOSTRADA

Postęp prac na budowie drogi, która połączy al. Rejtana z ul. gen. Maczka [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Roboty prowadzone są równolegle w kilku miejscach. Inwestycja ma być gotowa wiosną 2026 roku.

Rzeszów

Wytatuowany motocykl z Rzeszowa wyróżniony we Włoszech

RZESZÓW. Rzeszowska firma Game Over Cycles (GOC) zdobyła nagrodę w konkursie zorganizowanym na prestiżowej imprezie motocyklowej we Włoszech. Nagrodzono motocykl The Recidivist.

Rzeszów

Winyle, CD, rękodzieło, biżuteria i wiele więcej na kiermaszu w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. W piątek i sobotę, 11-12 października w CH Plaza w Rzeszowie odbędzie się kolejna edycja kiermaszu „Niezła Sztuka”. Tym razem wzbogaconego o ofertę rękodzieła artystycznego.

Rzeszów

Ruszyła budowa miejskiej plaży nad Wisłokiem [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Pod koniec września rozpoczęły się prace przy zagospodarowaniu terenu na prawym brzegu Wisłoka, w rejonie zapory. Powstaje tam zapowiadana od dawna miejska plaża z drewnianymi podestami, ławkami, leżakami i parkletami.

Rzeszów

"Dzień Seniora" z rzeszowskim oddziałem ZUS. Porady, wykłady, prelekcje i inne atrakcje

RZESZÓW. W najbliższy piątek, 11 października w Centrum Innowacji Miejskich – URBAN LAB, przy ul. 3 Maja 13 w Rzeszowie odbędzie się rzeszowska edycja ogólnopolskiej akcji organizowanej przesz Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wydarzenie...

Rzeszów

Jasionka znów z rekordem - ponad 127 tys. pasażerów we wrześniu. Wkrótce rusza nowe połączenie

RZESZÓW/JASIONKA. - To najlepszy dziewiąty miesiąc roku w historii lotniska, z wynikiem wyższym o 11 procent od ubiegłorocznego (115 tys.) – informuje Waldemar Mazgaj, rzecznik prasowy lotniska.

Reklama