Rzeszów - Środa, 25.06.2025
Reklama

Delegacja z Korei Południowej odwiedziła Politechnikę Rzeszowską

Dodano:

fot. Politechnika Rzeszowska
fot. Politechnika Rzeszowska
RZESZÓW. Delegacja z Sacheon przebywała w Rzeszowie do 29 listopada. Przedstawiciele koreańskiego miasta spotkali się m.in. z władzami miasta oraz gościli na Politechnice Rzeszowskiej.

W spotkaniu na Politechnice Rzeszowskiej wzięli udział przedstawiciele delegacji koreańskiej, m.in.: Choi Jae Won - wiceprezydent  Sacheon, Her Hae Youn - kierownik wydziału przemysłu lotniczego, Jeong Dae Woong - dyrektor wydziału kultury i sportu, Choe Hyeong Ju - dyrektor wydziału promocji turystyki oraz Ji Yeun Ok - dyrektor z biura planowania i budżetu.

W prezentacji o uczelni podkreślono znaczenie przemysłu lotniczego dla naszego regionu i uczelni oraz możliwości współpracy jakie daje program Erasmus+ przyszłemu partnerstwu z instytucjami szkolnictwa wyższego z Sacheon w zakresie mobilności kadry i studentów. Przypomnijmy zarazem, że już wcześniej delegacja z Korei Południowej spotkała się z władzami miasta w ratuszu.

„Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój firm koreańskich zwłaszcza w branży technicznej, postrzegamy przedstawicieli firm przemysłu lotniczego z tej części świata jako potencjalnych partnerów do współpracy również w obszarze edukacji. Strona koreańska jest zainteresowana współpracą w zakresie kształcenia kadry inżynierskiej dla branży lotniczej” – podkreślał prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. współpracy międzynarodowej.
Reklama
Koreańczycy rozmawiali z władzami uczelni i Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Rzeszowa o wymianie studentów, a także o kształceniu kadr dla sektora lotniczego. Prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. współpracy międzynarodowej Politechniki Rzeszowskiej zaproponował ścieżki kształcenia oraz współpracę w ramach projektu Erasmus z krajami pozaeuropejskimi, jako początek długofalowej współpracy z tym rejonem Korei Południowej.

Samsung Inkubator wraz z Politechniką Rzeszowską i Doliną Lotniczą pomagają stawiać pierwsze biznesowe kroki polskim start-upom zajmującym się rozwiązaniami z zakresu Internetu i przemysłu 4.0. W ubiegłym roku Politechnika gościła delegację z Gyeongsang National University, która wraz z przedstawicielami Korea Business Center Warsaw  podpisała umowę o współpracy naukowo- badawczej i rozwijaniu wspólnych projektów.

Źródło: Politechnika Rzeszowska
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie powstają nowe przejazdy rowerowe

RZESZÓW. Trwa budowa nowych przejazdów dla rowerzystów. Wykonawcą robót jest Zakład Usługowo – Produkcyjny ELSTOP z Nowego Sącza. Wartość inwestycji  to ponad 1,6 mln zł.

Rzeszów

Trwa przebudowa odcinka ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie

RZESZÓW. Obecnie prowadzona jest najtrudniejsza część inwestycji – wymiana gruntu, którego nośność jest zbyt słaba. Bez tej operacji przebudowa i poszerzenie odcinka ul. Wyspiańskiego nie byłoby możliwe.

Rzeszów

Nowa część szkoły na os. Staromieście już zadaszona

RZESZÓW. Rozbudowa szkoły przy ul. Skrajnej w Rzeszowie przebiega zgodnie z harmonogramem. Gotowa jest już konstrukcja dachu zarówno na nowej hali sportowej jak i na budynku dydaktycznym.

Rzeszów

Rzeszów będzie miał Strategię Rozwoju Publiczności Sektora Kultury

RZESZÓW. Dokument nie tylko nakreśla kierunki w jakich w przyszłości będzie rozwijała się kultura, porządkuje działania kulturalne w mieście ale stanie się również bazą przy ubieganiu się o dofinansowanie ze środków zewnętrznych.

Rzeszów

Zmiana organizacji ruchu na ul. Krakowskiej

RZESZÓW. Deweloper, spółka Bryksy, przebudowuje istniejący tam układ komunikacyjny. W związku z tym kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Rzeszów

Rajd Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu, objazdy autobusów MPK

RZESZÓW. W dniach 10 - 12 sierpnia 2023 roku, na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego, odbędzie się 32. Rajd Rzeszowski. Część ulic i wiele odcinków lokalnych dróg zostanie wyłączona z ruchu, wystąpią...

Rzeszów

Nowy mini park w Rzeszowie gotowy

RZESZÓW. Przy ul. Dębickiej na osiedlu Przybyszówka, w rejonie placu zabaw powstał zielony teren rekreacyjny. Inwestycja realizowana była w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Wakacyjne konkursy dla seniorów w ramach nadchodzących Senioraliów Rzeszowskich

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury i Rzeszowska Rada Seniorów przygotowały dwa konkursy z atrakcyjnymi nagrodami w ramach zbliżających się Senioraliów Rzeszowskich.

Reklama