Rzeszów - Czwartek, 05.02.2026
Reklama

Delegacja z Korei Południowej odwiedziła Politechnikę Rzeszowską

Dodano: 02.12.2019 r.

fot. Politechnika Rzeszowska
fot. Politechnika Rzeszowska
RZESZÓW. Delegacja z Sacheon przebywała w Rzeszowie do 29 listopada. Przedstawiciele koreańskiego miasta spotkali się m.in. z władzami miasta oraz gościli na Politechnice Rzeszowskiej.

W spotkaniu na Politechnice Rzeszowskiej wzięli udział przedstawiciele delegacji koreańskiej, m.in.: Choi Jae Won - wiceprezydent  Sacheon, Her Hae Youn - kierownik wydziału przemysłu lotniczego, Jeong Dae Woong - dyrektor wydziału kultury i sportu, Choe Hyeong Ju - dyrektor wydziału promocji turystyki oraz Ji Yeun Ok - dyrektor z biura planowania i budżetu.

W prezentacji o uczelni podkreślono znaczenie przemysłu lotniczego dla naszego regionu i uczelni oraz możliwości współpracy jakie daje program Erasmus+ przyszłemu partnerstwu z instytucjami szkolnictwa wyższego z Sacheon w zakresie mobilności kadry i studentów. Przypomnijmy zarazem, że już wcześniej delegacja z Korei Południowej spotkała się z władzami miasta w ratuszu.

„Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój firm koreańskich zwłaszcza w branży technicznej, postrzegamy przedstawicieli firm przemysłu lotniczego z tej części świata jako potencjalnych partnerów do współpracy również w obszarze edukacji. Strona koreańska jest zainteresowana współpracą w zakresie kształcenia kadry inżynierskiej dla branży lotniczej” – podkreślał prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. współpracy międzynarodowej.
Reklama
Koreańczycy rozmawiali z władzami uczelni i Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Rzeszowa o wymianie studentów, a także o kształceniu kadr dla sektora lotniczego. Prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. współpracy międzynarodowej Politechniki Rzeszowskiej zaproponował ścieżki kształcenia oraz współpracę w ramach projektu Erasmus z krajami pozaeuropejskimi, jako początek długofalowej współpracy z tym rejonem Korei Południowej.

Samsung Inkubator wraz z Politechniką Rzeszowską i Doliną Lotniczą pomagają stawiać pierwsze biznesowe kroki polskim start-upom zajmującym się rozwiązaniami z zakresu Internetu i przemysłu 4.0. W ubiegłym roku Politechnika gościła delegację z Gyeongsang National University, która wraz z przedstawicielami Korea Business Center Warsaw  podpisała umowę o współpracy naukowo- badawczej i rozwijaniu wspólnych projektów.

Źródło: Politechnika Rzeszowska
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tragiczny wypadek pod Rzeszowem. Nie żyją 3 osoby

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło przed godziną 10:00 na ul. Rzeszowskiej w Głogowie Małopolskim, na drodze krajowej nr 9. W zderzeniu dwóch samochodów osobowych zginęły trzy osoby, a jedna została ranna....

Rzeszów

Objazdowy finał WOŚP. Stare pojazdy zaparkują na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Kolumna starych pojazdów ponownie ruszy w trasę dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już 25 stycznia ulicami Podkarpacia przejedzie Objazdowy Finał WOŚP, łącząc pasję do klasycznych samochodów z ideą wspólnego pomagania.

Rzeszów

Rzeszowski rajdowiec wystartuje w jednym z najtrudniejszych wyścigów zimowych na świecie

RZESZÓW. 19-letni rzeszowianin Adrian Rzeźnik wraz z pilotem Kamilem Kozdroniem weźmie udział w Arctic Lapland Rally – jednym z najtrudniejszych rajdów zimowych na świecie. Zawody odbędą się w dniach 29–31 stycznia w...

Rzeszów

410 tys. zł na odnowę rzeszowskich zabytków

RZESZÓW. Miasto Rzeszów przeznaczy 410 tys. zł na wsparcie prac konserwatorskich i remontowych przy zabytkach wpisanych do rejestru. Nabór wniosków potrwa od 1 do 28 lutego 2026 roku.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce bardzo dobrze oceniane przez pasażerów

RZESZÓW. Portal Fly4free opublikował najnowszy, trzeci już ranking najbardziej lubianych przez pasażerów lotnisk w Polsce. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka znalazł się w ścisłej czołówce.

Rzeszów

W piątek kolejny dzień darmowej komunikacji w Rzeszowie

RZESZÓW. W piątek, 23 stycznia po raz kolejny w tym tygodniu , komunikacja miejska w Rzeszowie będzie bezpłatna. Ma to związek z prognozowanymi zanieczyszczeniami powietrza.

Rzeszów

Fatalna jakość powietrza w Rzeszowie. Ostrzeżenie 3 stopnia

RZESZÓW. W dniu 22 stycznia 2026 r. Wojewódzkie Centrum Zarządza Kryzysowego wprowadziło 3 stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza w Rzeszowie. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 8:00 do godz. 24:00.

Rzeszów

60-latek wyzywał burmistrza Głogowa Młp. i groził pozbawieniem życia. Usłyszał zarzuty

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. 60-letni mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty za znieważenie urzędniczki oraz burmistrza Głogowa Małopolskiego, któremu dodatkowo groził pozbawieniem życia. 60-latek był pijany.

Reklama