Rzeszów - Niedziela, 08.02.2026
Reklama

Do Rzeszowa dotarł pierwszy autobus na gaz

Dodano: 09.04.2020 r.

fot. Autosan
fot. Autosan
RZESZÓW. 60 autobusów gazowych Autosan zasili tabor MPK w Rzeszowie. Pierwszy z nich już został dostarczony.

W poniedziałek, 6 kwietnia, do rzeszowskiego MPK dostarczono pierwszy z 60 autobusów Autosan napędzanych gazem ziemnym, które zasilą komunikację miejską stolicy Podkarpacia zgodnie z kontraktem podpisanym w listopadzie ubiegłego roku. Pierwszy SANCITY 12LF CNG został przekazany do odbioru technicznego.

Nowe autobusy są bogato wyposażone m. in. w systemy informacji pasażerskiej, monitoringu, detekcji i gaszenia pożaru w komorze silnika, biletomaty obsługujące zarówno płatności gotówkowe jak i realizowane za pomocą kart płatniczych, bramki liczące potoki pasażerskie i inne urządzenia zapewniające bezpieczeństwo i wygodę podróżowania.

W każdym autobusie znajduje się 27 miejsc siedzących, w tym 12 dostępnych bezpośrednio z niskiej podłogi.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

„Walczymy w interesie mieszkańców”. Śmieciarki w formie protestu spowolnią ruch w Rzeszowie?

RZESZÓW. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że taki protest może odbyć się 9 grudnia br.

Rzeszów

Przetarg na obwodnice południową ma szansę ruszyć w przyszłym roku

RZESZÓW. Wczoraj dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska podpisał postanowienie uzgadniające warunki realizacji przedsięwzięcia.

Rzeszów

Ekrany akustyczne na ul. Lwowskiej pojawią się w 2021 roku

RZESZÓW. Zgodnie z zapisami w WPF-ie mówimy o montażu ekranów na wysokości osiedla Mieszka I na długości ok. 270 m.

Rzeszów

PKS zawiesza siedem kursów. Powodem brak dofinansowania

RZESZÓW. Kursy zostają zawieszone z dniem 1 grudnia br.

Rzeszów

Kolejne zatrzymania CBA w związku z tzw. aferą podkarpacką. Tym razem chodzi o elektrociepłownie

RZESZÓW. Wcześniej prokuratura przedstawiła, w tym wątku, zarzuty 12 osobom.

Rzeszów

MPWiK nie wyklucza budowy elektrowni wiatrowej i wodnej

RZESZÓW. „Planujemy wdrożenie projektu budowy elektrowni wodnej na odpływie oczyszczonych ścieków do Wisłoka i rozważamy możliwość wybudowania elektrowni wiatrowej".

Reklama