Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Do Rzeszowa przyjedzie "wątrobus"

Dodano: 13.08.2020 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Rusza ogólnopolska akcja bezpłatnych badań poziomu stłuszczenia wątroby. 20 sierpnia do Rzeszowa przyjedzie „wątrobus”.
 
W czwartek, 20.08.2020 w godzinach od 10:00 – 20:00, na Placu Farnym w Rzeszowie będzie można skorzystać z bezpłatnego i bezinwazyjnego badania profilaktycznego mierzącego poziom zwłóknienia wątroby.

Badania będą prowadzone w ramach ogólnopolskiej akcji „Zbadaj wątrobę”, która ma na celu edukację pacjentów nt. niealkoholowej stłuszczeniowej choroby wątroby (NAFLD). NAFLD jest aktualnie jednym z poważniejszych wyzwań medycznych, uznawana jest za globalną epidemię i może dotyczyć nawet 9 mln Polaków. Nieleczona, może przejść w kolejne stadia, prowadząc do marskości lub raka wątrobowo-komórkowego.

Odwiedzając Wątrobus, będzie można skorzystać z badania przy pomocy nowoczesnego urządzenia FibroScan. Ma ono na celu szybkie określenie stanu tego narządu pod kątem stłuszczenia bądź zwłóknienia, także w wyniku niealkoholowego stłuszczenia wątroby (NAFLD). Po przeprowadzeniu badania, pacjent otrzyma wynik, który będzie mógł skonsultować ze swoim lekarzem i ustalić dalsze postępowanie, na podstawie dołączonych do wyniku prawidłowych zakresów poszczególnych parametrów.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

"Różowa sobota" w szpitalu przy ul. Szopena. Bezpłatne badania i konsultacje

RZESZÓW. Akcja dbędzie się 29 października w Przychodni Onkologicznej i w Zakładzie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.

Rzeszów

Wyburzono starą halę sportową przy I LO. Powstaje już nowa

RZESZÓW. Gotowy jest już wykop pod nową płytę fundamentową, aktualnie trwa izolacja gruntu. Na plac budowy dotarły właśnie pręty zbrojeniowe i zaczął się ich montaż

Rzeszów

Maszyna do drążenia tunelu na S19 już na Odrze

RZESZÓW. Rozpoczął się kolejny etap transportu maszyny TBM (Tunnel Boring Machine), która wydrąży tunel na odcinku S19 Rzeszów Południe - Babica.

Rzeszów

Nowe "elektryki" dla Rzeszowa

RZESZÓW. Ruszył przetarg na zakup sześciu nowych autobusów elektrycznych, które uzupełnią rzeszowski tabor miejski. Inwestycja będzie dofinansowana z Unii Europejskiej.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska w rankingu najlepszych uczelni na świecie

RZESZÓW. W najnowszym THE World University Rankings 2023 znalazły się 32 polskie uczelnie, w tym jedna z województwa podkarpackiego.

Rzeszów

Do końca tygodnia zawieszona część kursów autobusów MPK

RZESZÓW. Przed pasażerami rzeszowskiej komunikacji miejskiej kolejne dni z utrudnieniami. Do piątku włącznie części kursów jest zawieszona. Powód taki sam jak w poprzednim tygodniu - problemy kadrowe MPK.

Rzeszów

30-latek kradł pokrywy studzienek kanalizacyjnych i sprzedawał na złom

RZESZÓW. Straty oceniono na ponad 71 tys. zł. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Indeks Zdrowych Miast 2022. Rzeszów liderem w dwóch kategoriach

RZESZÓW. Bardzo wysokie, piąte miejsce zajął Rzeszów w Indeksie Zdrowych Miast 2022. W dwóch kategoriach - Ludność i Pokolenia oraz Usługi Społeczne i Komunalne – stolica Podkarpacia jest liderem.

Reklama