Rzeszów - Sobota, 21.03.2026
Reklama

Dodatkowy dzień na wywóz śmieci na rzeszowskie PSZOKi

Dodano: 20.03.2026 r. / Redakcja

PSZOK przy ul. Sikorskiego w Rzeszowie / fot. Archiwum RESinet.pl
PSZOK przy ul. Sikorskiego w Rzeszowie / fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów w Rzeszowie wcześniej niż zwykle weszły w wiosenny tryb pracy. Już od 20 marca czynne są także w piątki.

Na terenie Rzeszowa znajdują się dwa PSZOKi. Pierwszy z nich zlokalizowany jest przy ul. Ciepłowniczej 11, drugi przy al. Sikorskiego 428. Do tych punktów Rzeszowianie mogą przywozić m.in. opakowania po środkach ochrony roślin, rozpuszczalniki, farby, lakiery, opakowania po farbach i lakierach, kwasy i alkalia, termometry, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, świetlówki, żarówki energooszczędne, przeterminowane leki, meble i inne odpady wielkogabarytowe, a także odpady zielone.

W okresie późnojesiennym i zimowym obydwa PSZOKi działają przez trzy dni w tygodniu – we wtorki, czwartki i w soboty. Zazwyczaj od 1 kwietnia przechodziły w wiosenny tryb pracy, co wiąże się z ich otwarciem również w piątki. Jednak w tym roku, w związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców, punkty przy ul. Ciepłowniczej i al. Sikorskiego zaczęły pracować przez cztery dni w tygodniu wcześniej niż w poprzednich latach. Od dziś czynne są także w piątki, w godzinach od 10:00 do 18:00.

Aktualne godziny otwarcia PSZOKów

Poniedziałek: ZAMKNIĘTE
Wtorek: OTWARTE w godzinach 10:00 – 18:00
Środa: ZAMKNIĘTE
Czwartek: OTWARTE w godzinach 10:00 – 18:00
Piątek: OTWARTE w godzinach 10:00 – 18:00
Sobota: OTWARTE w godzinach 09:00 – 17:00
Niedziela: ZAMKNIĘTE

Reklama

W dni wolne ustawowo od pracy, PSZOKi są nieczynne.

MPGK-Rzeszów zwraca uwagę, że do punktów należy przywozić posegregowane odpady, przygotowane w taki sposób, by czas ich rozładunku ograniczyć do minimum.

Osoba, która oddaje odpady, musi się wylegitymować dokumentem potwierdzającym adres zamieszkania na terenie miasta Rzeszowa i dowodem tożsamość.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiana terminu utrudnień w związku z remontem wiaduktu kolejowego na al. Wyzwolenia

RZESZÓW. Nowy obowiązujący termin to 28 stycznia – 3 luty.

Rzeszów

Przetarg na tabor kolejowy na potrzeby Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej unieważniony

RZESZÓW. "Nie chcemy zmieniać terminu dostawy” – wyjaśnia marszałek  Władysław Ortyl.

Rzeszów

Rzeszów bez żużla w 2019 roku. Speedway Stal Rzeszów bez „dzikiej karty”

RZESZÓW. Polski Związek Motorowy zdecydował, że Speedway Stal Rzeszów nie otrzyma licencji na sezon 2019.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie kierunek studiów dla twórców gier

RZESZÓW. PrimeBit Games rozpoczyna współpracę z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. 

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska rozpoczyna współprace z kurdystańską firmą

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska będzie współpracować z firmą Markodh Company z irackiego Kurdystanu. 

Rzeszów

W lecie czeka nas remont Wiaduktu Śląskiego?

RZESZÓW. Chodzi o poprawę dylatacji.

Rzeszów

Rozpoczyna się cykl spotkań z graczami Asseco Resovia Rzeszów

RZESZÓW. Pierwsze spotkanie z cyklu odbędzie się 21 stycznia, o godzinie 19.00. 

Rzeszów

Dwie oferty na dostarczenie dla PKS Rzeszów 15 autobusów. Obie za wysokie

RZESZÓW. Związek Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa wciąż poszukuje dostawcy 15 autobusów dla rzeszowskiego PKS-u.

Reklama