Rzeszów - Poniedziałek, 22.12.2025
Reklama

Doświetlono przejście dla pieszych na al. Cieplińskiego

Dodano: 04.04.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Poprawiono bezpieczeństwo pieszych na al. Cieplińskiego. Jedno z przejść zostało doświetlone. Inwestycja możliwa była dzięki współpracy miasta z firmą Elektromontaż S.A.

W piątek w rzeszowskim ratuszu odbyła się wspólna konferencja prasowa Prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka i Dyrektora Elektromontażu Rzeszów S.A. pana Roberta Mitała. Tematem spotkania była poprawa bezpieczeństwa pieszych w Rzeszowie, poprzez wykonanie podświetlenia przejść dla pieszych.

Podczas konferencji odbyła się prezentacja systemu doświetlania przejść dla pieszych na al. Cieplińskiego w Rzeszowie. Chodzi o przejście, z którego korzystają piesi idący od strony ul. Sokoła w kierunku ul. Jałowego. – To przejście, w wyniku przeprowadzonej przed laty przebudowy alei Cieplińskiego jest bardzo szerokie. Pieszy musi pokonać kilka pasów ruchu, wchodzi na pas zieleni i po pokonaniu go znów przed nim jest konieczność przejścia przez kilka pasów – tłumaczył prezydent Rzeszowa, Konrad FIjołek. Przejście jest niebezpieczne, dochodzi tam do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. – Dlatego tak ważne jest odpowiednie doświetlenie tego miejsca, które zrealizował Elektromontaż. Dzięki temu piesi są o wiele lepiej widoczni. To zadanie jest także pewnym symbolem tego na co mocno stawiamy obecnie w naszym mieście, czyli na poprawę bezpieczeństwa pieszych – mówił prezydent Rzeszowa.
Reklama
- Mamy nadzieję, że, powiedzmy za rok, będziemy już mogli zaprezentować wyniki, które pokażą, że to rozwiązanie zastosowane na Cieplińskiego przyczyniło się do radykalnego zmniejszenia liczby zdarzeń drogowych w tym miejscu i do poprawy bezpieczeństwa. Nasze rozwiązanie nazwaliśmy „Bezpieczny punkt oświetleniowy”. Jest to efekt projektu, w którym jesteśmy liderem, a uczestniczy w nim także firma LUG z Zielonej Góry oraz Instytut Badawczy Dróg i Mostów – powiedział Robert Mitał, dyrektor zakładu produkcyjnego Elektromontaż Rzeszów S.A.

W rozwiązaniu na al. Cieplińskiego zastosowano m.in. odpowiednie natężenie światła, rozszerzono powierzchnię oświetlenia stref oczekiwania. Zastosowano także łagodzące skutki zderzenia konstrukcje słupów. Doświetlenie przejścia na al. Cieplińskiego firma Elektromontaż wykonała za darmo. – Nie wykluczamy, że kolejne takie rozwiązania będą się pojawiać na innych rzeszowskich przejściach. Myślimy o tym, aby środki niezbędne na takie inwestycje zdobyć z programów unijnych – zapowiedział Konrad Fijołek.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na osiedlu Zawiszy Czarnego powstanie mini park dla seniorów

RZESZÓW. W parku znajdzie się m.in. siłownia plenerowa.

Rzeszów

Ponad 1 mln zł na działania organizacji pozarządowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Podpisano umowy na realizację 60 projektów. 

Rzeszów

W WSPiA powstaje Centrum Wsparcia Obywateli Ukrainy

RZESZÓW. W ramach powstającego Centrum, uchodźcy z ogarniętej wojną Ukrainy będą mogli skorzystać, m.in. z pomocy prawnej, urzędowej czy ze wsparcia humanitarnego oraz personalnego.

Rzeszów

Na Zalesiu powstanie nowa ścieżka rowerowa. Połączy al. Sikorskiego z ul. Ćwiklińskiej

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Robotniczej na osiedlu Zalesie. Trasa połączy al. Sikorskiego z ul. Ćwiklińskiej.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie pomnik upamiętniający Józefa Szajnę

RZESZÓW. Przy ul. Krakowskiej w Rzeszowie stanie pomnik upamiętniający prof. Józefa Szajnę - wybitnego rzeszowskiego artysty, reżysera, scenografa oraz autora scenariuszy.

Rzeszów

Program wsparcia niepełnosprawnych dzieci. W Rzeszowie rusza nabór wniosków

RZESZÓW. Miasto przystąpiło do realizacji programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa w formie pobytu dziennego” – edycja 2022.

Rzeszów

Wenecja i Burgas - nowe wakacyjne kierunki z lotniska w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. Do 13 państw polecimy w tym sezonie letnim z podrzeszowskiego lotniska. Nowością będą wakacyjne połączenia LOT do Wenecji i Wizz Air do Burgas.

Rzeszów

Ogródek Jordanowski w centrum Rzeszowa czeka rewitalizacja

RZESZÓW. Będą nowe atrakcje dla dzieci, rośliny, miejsca wypoczynku oraz biblioteczka plenerowa.

Reklama