Dotacje dla mieszkańców na retencję wody deszczowej
Dodano: 28.02.2022 r.
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. 1 marca 2022 r. rusza nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji związanych z retencją wód opadowych przy domach w Rzeszowie. Wnioski będzie można składać do 18 marca. Dotację można przeznaczyć na zakup zbiorników lub budowę oczek wodnych.
Dofinansowanie przysługuje właścicielom działek zabudowanych domami jednorodzinnymi, w zabudowie bliźniaczej i szeregowej. Pieniądze można przeznaczyć na:
- zakup i montaż zbiorników naziemnych szczelnych o łącznej poj. min. 500 l,
- zakup i montaż zbiorników podziemnych szczelnych o poj. min. 2000 l,
- utworzenie oczka wodnego o pojemności min. 500 l,
- utworzenie ogrodu deszczowego.
Urząd Miasta Rzeszowa dofinansuje 80 procent kosztów inwestycji, jednak jednorazowo kwota wypłaty dla wnioskodawcy nie będzie mogła przewyższyć 1000 zł.
Wnioski należy składać w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. Rynek 7, w pokoju nr 3. Urzędnicy zapraszają w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach 7.30-15.30, a w środy od 7.30 do 17. Wszelkie informacje związane z naborem można uzyskać pod numerami tel.: (17) 875-41-90 oraz (17) 875-48-95.
RZESZÓW. Powodzie spowodowały wiele zniszczeń w Podkarpackich miejscowościach. W ramach pomocy dla poszkodowanych, władze stolicy innowacji zdecydowały się wesprzeć finansowo poszkodowanych.
RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zdobyła wysokie noty, aż w 15 kategoriach międzynarodowego rankingu uczelni U-Multirank.
RZESZÓW. 5 lipca w rejonie ulic Witosa i Wyspiańskiego rozłoży się cyrk “Arena”. Lokalna grupa “Viva – akcja dla zwierząt” zapowiedziała protest przeciwko obecności cyrku ze zwierzętami w mieście.
RZESZÓW. Dwóch mężczyzn spadło z rusztowania na budowie przy ul. Bałtyckiej w Rzeszowie. Ponieśli śmierć na miejscu. Sprawę bada policja pod nadzorem prokuratora.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz