Rzeszów - Piątek, 30.01.2026
Reklama

Dotacje dla mieszkańców na retencję wody deszczowej

Dodano: 28.02.2022 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. 1 marca 2022 r. rusza nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji związanych z retencją wód opadowych przy domach w Rzeszowie. Wnioski będzie można składać do 18 marca.  Dotację można przeznaczyć na zakup zbiorników lub budowę oczek wodnych. 

Dofinansowanie przysługuje właścicielom działek zabudowanych domami jednorodzinnymi, w zabudowie bliźniaczej i szeregowej. Pieniądze można przeznaczyć na:

- zakup i montaż zbiorników naziemnych szczelnych o łącznej poj. min. 500 l,
- zakup i montaż zbiorników podziemnych szczelnych o poj. min. 2000 l,
- utworzenie oczka wodnego o pojemności min. 500 l,
- utworzenie ogrodu deszczowego.

Urząd Miasta Rzeszowa dofinansuje 80 procent kosztów inwestycji, jednak jednorazowo kwota wypłaty dla wnioskodawcy nie będzie mogła przewyższyć 1000 zł.

Wnioski należy składać w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. Rynek 7, w pokoju nr 3. Urzędnicy zapraszają w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach 7.30-15.30, a w środy od 7.30 do 17. Wszelkie informacje związane z naborem można uzyskać pod numerami tel.: (17) 875-41-90 oraz (17) 875-48-95.

Nabór wniosków o dotację potrwa do 18 marca.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

3 rzeszowskie inwestycje biorą udział w konkursie "Modernizacja Roku & Budowa XXI w."

Do 11 maja można oddawać głos na 3 rzeszowskie inwestycje, które biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI w. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek na ul. Piłsudskiego. Zginął młody kierowca

RZESZÓW. Trwa ustalanie przyczyn nocnego wypadku do jakiego doszło w Rzeszowie, na ul. Piłsudskiego. Kierujący mercedesem uderzył w słup sygnalizacji świetlnej. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Korekty w świątecznych kursach autobusów MPK

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził korekty do okołoświątecznego rozkładu jazdy autobusów komunikacji miejskiej. 

Rzeszów

Do Rzeszowa dotarł pierwszy autobus na gaz

RZESZÓW. 60 autobusów gazowych Autosan zasili tabor MPK w Rzeszowie. Pierwszy z nich już został dostarczony.

Rzeszów

W święta zmiany terminu odbioru odpadów

RZESZÓW. MPGK Rzeszów poinformowało o zmianach terminów odbioru odpadów komunalnych w okresie Świąt Wielkanocnych.

Rzeszów

Pędził 208 km/h na rzeszowskim odcinku DK97

RZESZÓW. Rzeszowska grupa SPEED ponownie w akcji.

Rzeszów

W Rzeszowie kolejne przypadki łamania zakazów. 500 zł mandatu za spotkanie przy Lisiej Górze

RZESZÓW. W ciągu dwóch dni bieżącego tygodnia, rzeszowscy policjanci interweniowali 18 razy.

Rzeszów

Koronawirus. Studenci WSIiZ otrzymają wsparcie

RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządza w Rzeszowie zaoferowała pomoc socjalną dla studentów. 

Reklama