Rzeszów - Czwartek, 25.06.2026
Reklama

Dotacje na usuwanie azbestu w Rzeszowie. Rusza nabór wniosków

Dodano: 29.02.2024 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od 11 marca w Rzeszowie będzie można składać wnioski o dotację na usuwanie azbestu. Nabór zakończy się 25 marca 2024 r.

W ubiegłym roku dzięki dotacjom udało się zutylizować w Rzeszowie 114,408 ton azbestu,  dwa lata temu - 92,188 ton, a trzy lata temu - 158,161 ton. Zainteresowanie tą formą pomocy w ciągu ostatnich trzech lat utrzymuje się na podobnym poziomie. Średnio w tym okresie składano po ok. 60 wniosków  rocznie.

Dofinansowaniem objęte są koszty związane z demontażem wyrobów zawierających azbest, przygotowaniem do transportu, transportem oraz unieszkodliwieniem odpadów na składowisku.  Dotacja wynosi: 100 proc. poniesionych wydatków na demontaż, załadunek, transport i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest, lecz nie więcej niż 800 zł brutto za 1 tonę, lub 100 proc. poniesionych wydatków na załadunek, transport i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest (składowanych na posesji), lecz nie więcej niż 400 zł brutto za 1 tonę.
Reklama
Dofinansowanie może być udzielone: osobom fizycznym, wspólnotom mieszkaniowym, osobom prawnym, przedsiębiorcom, a także jednostkom sektora finansów publicznych będących gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi. Termin jego wykorzystania upływa przed 31 grudnia tego roku.

Formularz wniosku o dotację na usuwanie wyrobów zawierających azbest jest dostępny w Wydziale Klimatu i Środowiska oraz w punktach informacyjnych Urzędu Miasta Rzeszowa. Ponadto formularze wniosków również można pobrać ze strony Urzędu Miasta Rzeszowa.

Wnioski należy składać w Wydziale Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. Rynek 7, pok. nr 4 w pon., wt., czw., pt. w godz. 7.30-15.30, w środy w godz. 7.30-17.00.

Wszelkie informacje związane z naborem można uzyskać pod nr tel. 17/875-41-83 oraz 17/875-41-86.
 
 
Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

26 lutego w Rzeszowie rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

RZESZÓW. Od 1 lutego w województwie podkarpackim trwa kwalifikacja wojskowa. Obowiązek dotyczy 15 tys. osób. W Rzeszowie komisje lekarskie rozpoczną prace w najbliższy poniedziałek. Ogółem do stawienia się do kwalifikacji podlega 1277...

Rzeszów

Dotacje dla mieszkańców na retencję wody deszczowej

RZESZÓW. 1 marca 2024 r. rozpoczyna się nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji związanych z retencją wód opadowych przy nieruchomościach w Rzeszowie. Można ubiegać się o dotację m.in. na oczko wodne czy ogród...

Rzeszów

Połączenie ulic Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Miasto ogłosiło przetarg

RZESZÓW. 1,4 kilometra ma mieć nowa droga, który połączy ulice Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Miasto ogłosiło przetarg na realizację tej inwestycji. Firmy mają czas na składanie ofert do 20 marca.

Rzeszów

Kontrole kierowców taksówek na aplikację w Rzeszowie. Ujawniono 10 wykroczeń

RZESZOW. Rzeszowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami KAS oraz BOSG po raz kolejny przeprowadzili kontrole pojazdów oferujących usługi przewozowe na aplikację.  Sprawdzono 32 pojazdy, ujawniono 10 wykroczeń.

Rzeszów

Ruszył przetarg na budowę strefy wypoczynku i rekreacji na os. Staromieście

RZESZÓW. W rejonie ulic Lubicz i Staromiejskiej, powstanie duża strefa wypoczynku i rekreacji. Przetarg na poszukiwanie wykonawcy tej inwestycji został już ogłoszony.

Rzeszów

Nowości na stacji Rzeszów Główny

RZESZÓW. Na stacji Rzeszów Główny wprowadzono dodatkowe ułatwienia dla podróżnych. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. unowocześniły system informacji pasażerskiej. Uruchomiono wyświetlacze i komunikaty głosowe na peronach i w przejściu podziemnym.

Rzeszów

W Rzeszowie powstało Centrum Operacji Bezpieczeństwa

RZESZÓW. Centrum Operacji Bezpieczeństwa, z angielskiego Security Operations Center (SOC),  ma chronić miasto m.in. przed incydentami związanymi z bezpieczeństwem cybernetycznym. To pierwsza w Polsce jednostka tego typu w administracji samorządowej. Wdrożeniem systemu...

Rzeszów

Rzeszowski "Elektronik" zostanie rozbudowany

RZESZÓW. Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, to kolejna placówka oświatowa, która zostanie rozbudowana. W wyniku modernizacji, uczniowie szkoły będą mogli korzystać m.in. z nowych pracowni technicznych oraz językowych.

Reklama