Rzeszów - Piątek, 26.12.2025
Reklama

Duża operacja budowlana na ul. Batorego. "Jest to drugie w historii Rzeszowa tak duże tego typu przedsięwzięcie"

Dodano: 01.12.2021 r.

fot. Bartosz Gubernat / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Bartosz Gubernat / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Przebudowa ul. Batorego w rejonie dworca kolejowego jest częścią największych trwających obecnie miejskich inwestycji drogowych. We właśnie ukończonym betonowaniu płyty dennej wiaduktu wzięło udział 16 betoniarek, pracujących bez przerwy przez ponad dobę.

Przebudowa układu kilkunastu ulic w rejonie dworca kolejowego, m.in. Batorego, Siemieńskiego, Styki i Śniadeckich, jest największą trwającą obecnie w Rzeszowie drogową inwestycją. Przedsięwzięcie o wartości ok. 50 mln zł, dofinansowane ze środków unijnych, ma zostać ukończone jesienią przyszłego roku.

W poniedziałek po południu rozpoczęła się potężna operacja – betonowanie płyty dennej wiaduktu w ciągu ul. Batorego. – Jest to drugie w historii Rzeszowa tak duże tego typu przedsięwzięcie. Większe zostało wykonane tylko przy okazji budowy mostu im. Mazowieckiego – podkreślają przedstawiciele firmy Strabag, wykonawcy przebudowy układu ulic. W operacji, która zakończyła się we wtorek wieczorem brało udział 16 betoniarek, pracujących w ruchu ciągłym. Do betonowania płyty dennej wiaduktu przy ul. Batorego zużytych zostało blisko 4 tys. ton betonu, a do samego zbrojenia płyty wykorzystano 170 ton stali.
Reklama
Płyta denna stanowi rozparcie murów oporowych wiaduktu wykonanego przez PKP. Zabezpiecza jednocześnie całą konstrukcję przed wyporem wody gruntowej. Zabetonowanie płyty stanowi pewnego rodzaju kamień milowy budowy. Jest to najgłębiej położony element konstrukcji wiaduktu, umożliwiający wykonanie kolejnych robót, m.in. murów oporowych na dojazdach i samych dojazdów pod wiadukt kolejowy.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Podkarpackie Targi Ślubne już w ten weekend

RZESZÓW. Na zwiedzających czeka masa inspiracji i gorące nowinki wprost z weselnego parkietu. Targi odbędą się w niedzielę w hali Podpromie.

Rzeszów

Dodatkowe patrole policji na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. 150 tysięcy złotych przekaże Rzeszów na organizację w mieście dodatkowych patroli policji. Dzisiaj w ratuszu podpisano w tym celu porozumienie.

Rzeszów

Zmiany na trzech liniach komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zapowiedział zmiany w rozkładzie jazdy linii nr 20, 22 i 53.

Rzeszów

Fontanna multimedialna do remontu

RZESZÓW. Po dwuletniej przerwie, w tym sezonie powrócą pokazy specjalne rzeszowskiej fontanny multimedialnej. Wcześniej jednak obiekt musi zostać wyremontowany.

Rzeszów

Na osiedlu Piastów będzie nowy parking

RZESZÓW. Na przełomie lutego i marca zostanie podpisana umowa na budowę nowego parkingu przy ulicy Krzywoustego.

Rzeszów

Nowość w komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Będą "przystanki na żądanie"

RZESZÓW. Od 1 marca 2022 r. 230 przystanków autobusowych w Rzeszowie zyska status „na żądanie”. Miesiąc później do listy tego typu miejsc dojdzie kolejne 235 przystanków.

Rzeszów

Ferie zimowe w Rzeszowie pełne atrakcji. Zaplanowano blisko 300 wydarzeń

RZESZÓW. Rzeszowskie instytucje kultury przygotowały szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży na zbliżające się ferie zimowe. Zaplanowano m.in. koncerty, spektakle, warsztaty i wystawy. Łącznie będzie to blisko 300 wydarzeń.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie kolejny pumptrack

RZESZÓW. Ruszył przetarg na budowę zespołu torów rowerowych, z przeszkodami i muldami. Obiekt powstanie na rzeszowskich Bulwarach.

Reklama