Rzeszów - Środa, 17.09.2025
Reklama

Dwa nowe lodowiska w Rzeszowie. Będą zadaszone i oświetlone

Dodano: 05.12.2023 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia powstają dwa nowe, kryte lodowiska. Większe budowane jest już w miejscu starej ślizgawki, przy ul. Wyspiańskiego. Kolejne stanie nad zalewem na Wisłoku. Mniejsze startuje już w tę sobotę, a drugie tydzień później. Jak informuje rzeszowski ratusz, nowe ślizgawki będą działać przez trzy najbliższe sezony zimowe.

Miłośnicy jazdy na łyżwach, w tym sezonie zimowym, nie mogą narzekać. Od początku grudnia w Rzeszowie działają już dwa lodowiska – w Parku Sybiraków oraz w Millenium Hall - a już w wkrótce otworzą się kolejne dwa, z zadaszeniem i oświetleniem.

Budowa nowych lodowisk to efekt porozumienia miasta z prywatną firmą, która będzie prowadzić ślizgawki.

- Umowę zawarliśmy na trzy lata. Miasto użyczy firmie teren, na którym będą działać te lodowiska. Jesteśmy pierwszym miastem w Polsce, w którym nasz partner uruchomi dwie ślizgawki. Będziemy mieć także największą spośród wszystkich, którymi dysponuje – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

Większa ślizgawka powstanie przy ul. Wyspiańskiego, w miejscu gdzie przed laty funkcjonowało miejskie lodowisko. Będzie miało taflę o wymiarach 20x60 m. Druga ślizgawka, o wymiarach 20x30 m, stanie niedaleko zapory, w rejonie Bulwary Park.
Reklama
- W obu przypadkach tafle będą zadaszone halą namiotową i oświetlone, dzięki czemu będzie można korzystać z nich bez względu na pogodę. Obok postawimy kontenery, w których znajdą się wypożyczalnie sprzętu, toalety i automaty z ciepłymi napojami oraz przekąskami. Przy lodowisku na ul. Wyspiańskiego to zaplecze będzie odpowiednio większe – tłumaczy Grzegorz Wójtowicz, przedstawiciel inwestora.

Lodowisko przy zaporze startuje już w najbliższą sobotę, natomiast ślizgawka na ul. Wyspiańskiego ruszy dokładnie tydzień później, 16 grudnia. Będą czynne do końca lutego, przez 7 dni w tygodniu. W soboty, niedziele i np. podczas ferii tafle będą czynne w godz. 9:00 – 21:00. W tygodniu od 14:00 do 21:00, a przed godz. 14:00 będą mogły z nich korzystać grupy zorganizowane. Jednorazowy bilet wstępu będzie upoważniał do jazdy bez limitu czasu.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Urząd Miasta Rzeszowa przedłuża ograniczenia w bezpośredniej obsłudze mieszkańców

RZESZÓW. Ze względu na sytuację epidemiczną ograniczenia związane z bezpośrednią obsługą mieszkańców w Urzędzie Miasta Rzeszowa i jednostkach organizacyjnych miasta zostają przedłużone do 30 kwietnia 2021 r.

Rzeszów

W czwartek radiowa debata kandydatów na prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. W czwartek, 22 kwietnia radio RMF FM organizuje debatę z udziałem kandydatów na prezydenta miasta Rzeszowa. Debata rozpocznie się o godz. 12:00.

Rzeszów

Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. 22 kwietnia 2021 r. na dedykowanej platformie Grip odbędzie się Dzień Otwarty organizowany w ramach akcji kierowany do licealistek z całej Polski

Rzeszów

Areszt dla 20-latka z Rzeszowa za posiadanie marihuany

RZESZÓW. Policjanci znaleźli przy 20-letnim mieszkańcu Rzeszowa blisko 200 gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Rzeszów

W środę otwarcie pierwszego sklepu Aldi w Rzeszowie

RZESZÓW. Sklep w Rzeszowie będzie drugim Aldi na Podkarpaciu i 170 w Polsce. Z okazji otwarcia dla klientów przygotowano liczne promocje.

Rzeszów

Przy ul. Litewskiej powstanie nowy Środowiskowy Dom Samopomocy

RZESZÓW. Miasto ogłosiło już przetarg na roboty budowlane. Będzie to pierwsza tego typu placówka w Rzeszowie.

Rzeszów

Od września nowe połączenia z lotniska w Jasionce

​RZESZÓW. Samolotami linii Wizzair polecimy do Oslo i Londynu.

Rzeszów

Trwa rozbudowa systemu dynamicznego ważenia pojazdów w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie powstaną trzy nowe stacje preselekcyjnego ważenia pojazdów oraz specjalne parkingi do kontroli przeciążonych pojazdów. Koszt inwestycji to blisko 14,5 mln zł.

Reklama