Rzeszów - Czwartek, 28.08.2025
Reklama

Dwa wypadki z udziałem pieszych w powiecie rzeszowskim. W jednym z nich ucierpiał 6-latek

Dodano:

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
Rzeszowscy policjanci badają okoliczności wypadków z udziałem pieszych, do których doszło wczoraj na terenie powiatu rzeszowskiego. W jednym z nich ranny został 6-letni chłopiec, w drugim 19-letni obywatel Ukrainy.

Do pierwszego wypadku doszło po godz. 18:00 w Wólce Niedźwiedzkiej. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze policji, 21-letni kierowca toyoty yaris potrącił 6-latka, który wybiegł na ulicę z posesji. Karetka pogotowia przewiozła rannego chłopca do szpitala. Kierujący toyotą był trzeźwy.

Do drugiego wypadku doszło około godz. 23:00 w Głogowie Małopolskim. Z ustaleń Policji wynika, że 26-letni kierowca mitsubishi, jadąc w kierunku centrum miasta, potrącił przebiegającego przez jezdnię mężczyznę. Pieszy nie miał elementów odblaskowych i przebiegał na drugą stronę ulicy w miejscu nieoświetlonym.

Poszkodowany to 19-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala. Policja nie wyklucza, że 19-latek mógł być pod wpływem alkoholu. Trwają wyjaśnienia w tej sprawie. Kierowca mitsubishi był trzeźwy.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dzień bez samochodu. Bezpłatna komunikacja miejska

RZESZÓW. W Rzeszowie jak i w wielu innych polskich i europejskich miastach trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jest to kampania Komisji Europejskiej podnosząca świadomość na temat zrównoważonej mobilności miejskiej.

Rzeszów

Nowy mural upamiętniający Tadeusza Nalepę [ZDJĘCIA]

RZESZOW. Malowidło powstało na ścianie o powierzchni 210 m2, na budynku przy ulicy Hetmańskiej 43. To właśnie w tym bloku Tadeusz Nalepa mieszkał w latach 1945 – 1955.

Rzeszów

Nowy parking przy lotnisku w Jasionce już otwarty

RZESZÓW/JASIONKA. Parking przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka zyskał dodatkowe 458 miejsc. Tym samym pojemność dotychczasowego zwiększyła się o ponad 50 procent.

Rzeszów

Tydzień Mobilności w Rzeszowie. Na Placu Farnym zamknięto część parkingu

RZESZÓW. Parklet zamiast samochodów, strefy dla dzieci zamiast parkingów, poezja na przystankach MPK i bezpłatna komunikacja miejska – to część atrakcji, jakie przygotowano w Rzeszowie ramach akcji.

Rzeszów

Znana marka jubilerska nowym najemcą w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. W. Kruk dołącza do grona najemców CH Plaza Rzeszów. Keen Property Management – zarządca Centrum – przedłużył również umowy najmu z markami Smyk, Vissavi, Esotiq, Yes oraz Verona.

Rzeszów

6 firm zainteresowanych budową PCLA w Rzeszowie

RZESZÓW. - Na pewno spośród nich wybierzemy tę, która stadion wybuduje – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Rusza rekrutacja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Rzeszowie

RZESZÓW. Bezpłatne zajęcia będą odbywały się w soboty na Uniwersytecie Rzeszowskim. Przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami trzech osiedli

RZESZÓW. Po wakacyjnej przerwie wracają spotkania Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami w ramach cyklu #RzeszowToMy.

Reklama