Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

Dwie mieszkanki Rzeszowa okradzione. Mężczyźni podawali się za pracowników wodociągów

Dodano: 30.10.2019 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Dwie mieszkanki Rzeszowa zostały okradzione przez mężczyzn, których pod pozorem sprawdzania instalacji wodnej wpuściły do swoich mieszkań. Mężczyźni podawali się za pracowników sprawdzających instalację wodną. Kobiety zostały poproszone o puszczenie wody w łazience. W tym czasie sprawcy splądrowali ich mieszkania i ukradli pieniądze i biżuterię.

Do pierwszego zdarzenia doszło przed południem, na ul. Konopnickiej w Rzeszowie. Do mieszkania starszej kobiety, domofonem zadzwonił mężczyzna, podający się za pracownika spółdzielni od wodociągów. Kobieta wpuściła go na klatkę schodową, a następnie do mieszkania. Był to młody mężczyzna, z wygladu w wieku około 25 lat, który oświadczył, że przyszedł sprawdzić instalację wodną. Poprosił właścicielkę mieszkania o puszczenie wody w łazience i razem z nią wszedł do środka.

Kobieta miała wątpliwości co do jego tożsamości i prosiła o okazanie jakiegoś dokumentu. Ponieważ mężczyzna nie posiadał dokumentów chciał, aby telefonicznie porozmawiała z jego kierownikiem. Właścicielka mieszkania poprosiła go opuszczenie mieszkania. Następnie chciała wyjść z łazienki, w której była razem z mężczyzną, jednak on jej to uniemożliwił. W pewnym momencie zauważyła, jak z jej mieszkania wychodzi inny mężczyzna, a po chwili również ten, z którym rozmawiała. Po ich wyjściu kobieta zorientowała się, że mieszkanie zostało splądrowane, a sprawcy ukradli biżuterię.
Reklama
Niespełna dwie godziny później policjanci zostali zawiadomieni o podobnym zdarzeniu przy ul. Spytka Ligęzy. W tym przypadku pokrzywdzoną również była starsza kobieta. Pod pozorem sprawdzenia instalacji wodnej, wpuściła do mieszkania dwóch mężczyzn, podających się za pracowników wodociągów. Jeden z nich był starszy, wyglądający na około 60 lat, drugi mógł być w wieku ok. 25 lat. Poprosili panią o puszczenie wody w łazience.

Starszy z nich w tym czasie wypełniał jakąś dokumentacje. Po ich wyjściu kobieta zorientowała się, że mieszkanie zostało obszukane. Mimo, że jak twierdzi pokrzywdzona, mężczyźni cały czas przebywali w jej towarzystwie została okradziona. Pokrzywdzone przestępstwem straciły pieniądze i biżuterię o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowi najemcy w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. Centrum Handlowe Plaza pozyskało trzech nowych najemców: nowoczesny, bezobsługowy salon gier i zabawy, nowy salon prasowy oraz biuro podróży jednego z liderów w branży turystycznej. Końcówka roku w Plazie, to również...

Rzeszów

Alert IMGW. Intensywne opady śniegu w Rzeszowie i na Podkarpaciu, nawet do 40 cm

RZESZÓW. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 1 i 2 stopnia w związku z prognozowanymi intensywnymi opadami śniegu na terenie województwa podkarpackiego. W Rzeszowie spadnie od 30 do 40 cm śniegu.

Rzeszów

W Millenium Hall można już śmigać na łyżwach. Lodowisko działa 7 dni w tygodniu

RZESZÓW. Od 30 listopada, wielbiciele jazdy na łyżwach mogą korzystać z lodowiska na skwerze Millenium Hall. Obiekt o powierzchni ponad 600 mkw. jest czynny 7 dni w tygodniu

Rzeszów

Giełda pracy dla osób z niepełnosprawnościami

RZESZÓW. Fundacja Aktywizacji Zawodowej osób Niepełnosprawnych FAZON oraz Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych POPON zapraszają na Giełdę Pracy dla Osób z Niepełnosprawnościami.

Rzeszów

1 grudnia rusza lodowisko w Parku Sybiraków

RZESZÓW. Lodowisko w Parku Sybiraków na osiedlu Baranówka rozpoczyna sezon łyżwiarski. Start już w najbliższy piątek, 1 grudnia 2023 r.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje nowy mural [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W Parku dla Seniora przy ul. Staszica powstaje nowe malowidło. Jego autorem jest Michał Czerko, który ma na koncie już kilka prac zrealizowanych w Rzeszowie, w tym m.in. mural Tadeusza Nalepy.

Rzeszów

Zakończył się remont porodówki w szpitalu przy ul. Szopena. Otwarcie na przełomie stycznia i lutego 2024 [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Zakończyły się prace remontowe na porodówce w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Szopena w Rzeszowie. Trwa montaż wyposażenia.

Rzeszów

Trwa montaż Świątecznego Miasteczka. W sobotę otwarcie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na rzeszowskim Rynku trwa montaż Świątecznego Miasteczka. Stoi już m.in. domek Św. Mikołaja, wielki ekran kinowy oraz Ho hoho! BISTRO Ho hoho! Bar. Instalowane są czerwone domki, w których pojawią się...

Reklama