Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

Dwie mieszkanki Rzeszowa okradzione. Mężczyźni podawali się za pracowników wodociągów

Dodano: 30.10.2019 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Dwie mieszkanki Rzeszowa zostały okradzione przez mężczyzn, których pod pozorem sprawdzania instalacji wodnej wpuściły do swoich mieszkań. Mężczyźni podawali się za pracowników sprawdzających instalację wodną. Kobiety zostały poproszone o puszczenie wody w łazience. W tym czasie sprawcy splądrowali ich mieszkania i ukradli pieniądze i biżuterię.

Do pierwszego zdarzenia doszło przed południem, na ul. Konopnickiej w Rzeszowie. Do mieszkania starszej kobiety, domofonem zadzwonił mężczyzna, podający się za pracownika spółdzielni od wodociągów. Kobieta wpuściła go na klatkę schodową, a następnie do mieszkania. Był to młody mężczyzna, z wygladu w wieku około 25 lat, który oświadczył, że przyszedł sprawdzić instalację wodną. Poprosił właścicielkę mieszkania o puszczenie wody w łazience i razem z nią wszedł do środka.

Kobieta miała wątpliwości co do jego tożsamości i prosiła o okazanie jakiegoś dokumentu. Ponieważ mężczyzna nie posiadał dokumentów chciał, aby telefonicznie porozmawiała z jego kierownikiem. Właścicielka mieszkania poprosiła go opuszczenie mieszkania. Następnie chciała wyjść z łazienki, w której była razem z mężczyzną, jednak on jej to uniemożliwił. W pewnym momencie zauważyła, jak z jej mieszkania wychodzi inny mężczyzna, a po chwili również ten, z którym rozmawiała. Po ich wyjściu kobieta zorientowała się, że mieszkanie zostało splądrowane, a sprawcy ukradli biżuterię.
Reklama
Niespełna dwie godziny później policjanci zostali zawiadomieni o podobnym zdarzeniu przy ul. Spytka Ligęzy. W tym przypadku pokrzywdzoną również była starsza kobieta. Pod pozorem sprawdzenia instalacji wodnej, wpuściła do mieszkania dwóch mężczyzn, podających się za pracowników wodociągów. Jeden z nich był starszy, wyglądający na około 60 lat, drugi mógł być w wieku ok. 25 lat. Poprosili panią o puszczenie wody w łazience.

Starszy z nich w tym czasie wypełniał jakąś dokumentacje. Po ich wyjściu kobieta zorientowała się, że mieszkanie zostało obszukane. Mimo, że jak twierdzi pokrzywdzona, mężczyźni cały czas przebywali w jej towarzystwie została okradziona. Pokrzywdzone przestępstwem straciły pieniądze i biżuterię o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozbudowa S19 Sokołów Małopolski - Jasionka. Jest wniosek o wydanie ZRID

PODKARPACIE. Do Wojewody Podkarpackiego trafił wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla dobudowy drugiej jezdni drogi ekspresowej S19 Sokołów Małopolski Północ - Jasionka. 

Rzeszów

Rozmowy o depresji u dzieci. Spotkanie z psychoterapeutką w ramach Maskarady

RZESZOW. W środę, w ramach 13. Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy MASKARADA odbędzie się spotkanie dotyczące depresji u dzieci. - Rozmawiać będziemy na temat, który jest ważny, wymagający uwagi i bardzo aktualny –...

Rzeszów

Darmowa komunikacja miejska w dniu wyborów

RZESZÓW. Rzeszowscy radni przyjęli uchwałę o wprowadzeniu bezpłatnej komunikacji miejskiej października, tj. w dniu wyborów parlamentarnych.

Rzeszów

Zmiany w rozkładach jazdy kilkunastu linii MPK

RZESZÓW. Od 1 października 2023 r. nastąpią zmiany w rozkładach jazdy linii 0A, 0B, 2, 4, 5, 7, 13, 15, 17, 18, 19, 26, 27, 34, 51, 53. Zmieni się częstotliwość kursowania...

Rzeszów

Budowa Wisłokostrady. Wbito symboliczną łopatę

RZESZÓW. Dzisiaj w rejonie targowiska przy ul. Dworaka odbyło się symboliczne wbicie łopaty pod budowę drogi, która połączy al. Rejtana z ul. gen. Maczka, czyli tzw. Wisłokostrady. Inwestycja ma być gotowa 2026...

Rzeszów

"Pola nadziei" - czwarta edycja akcji na rzecz podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci

RZESZÓW. 10 października odbędzie się inauguracja czwartej edycji inicjatywy pod hasłem „Pola Nadziei” organizowanej przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. W tegoroczną akcję włączyło się już 90 placówek oświatowych.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na A4 koło Rzeszowa. Nie żyją dwie osoby, kilkanaście rannych

RZESZÓW. Bus przewożący osoby z niepełnosprawnością dachował po zderzeniu z samochodem osobowym. W wypadku zginęły dwie osoby, siedem trafiło do szpitali. Utrudnienia na autostradzie mogą potrwać kilka godzin.

Rzeszów

Poranne wypadki z udziałem pieszych w Rzeszowie

RZESZÓW. Dwie kobiety zostały poszkodowane w dwóch wypadkach, do których doszło dziś rano na ulicach Rzeszowa. Na ul. Rejtana kierujący fiatem potrącił 59-letnią kobietę, a na ul. Hanasiewicza kierująca chevroletem potrąciła 48-latkę....

Reklama