Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Dwie nowe zielone atrakcje w Rzeszowie. Powstanie ogród motyli i łąka krokusowa

Dodano: 05.06.2024 r. / Redakcja

RZESZÓW. Ogród motyli na rzeszowskich Bulwarach i łąka krokusowa przy Placu Cichociemnych – to dwie nowe zielone atrakcje w Rzeszowie, które sfinansowane zostaną z „Zielonego Funduszu dla Rzeszowa”.

Ogród motyli powstanie w sąsiedztwie łąki kwietnej i trzmielowiska na rzeszowskich Bulwarach. To teren znajdujący się niedaleko zejścia z kładki łączącej Bulwary z Nowym Miastem.

Posadzone zostaną tu przyciągające motyle rośliny. Będą to m.in. astry, budleje, jeżówki, kocimiętki, szałwie i lawendy. Pojawią się również domki dla motyli.

- Ogród gotowy będzie do końca czerwca tego roku. Podpisana została już umowa z wykonawcą – firmą MarkFlor z Krakowa. Ta firma wykona także drugą zieloną atrakcję w Rzeszowie – stworzy łąkę krokusową na zieleńcu przy Placu Ciechociemnych – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Obydwie zielone atrakcje zostaną sfinansowane z pieniędzy zewnętrznych, które na „Zielony Fundusz dla Rzeszowa” wpłaciła spółka InPost. Koszt ich wykonania to 96 tys. zł.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Empik wprowadził "Ciche godziny" dla klientów z autyzmem

Partnerem tej inicjatywy jest Fundacja JiM. Autyzm Help, działająca na rzecz pomocy dla osób w spektrum autyzmu.

Rzeszów

Spisowy weekend w Rzeszowie

RZESZÓW. Do końca września trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Osoby, które jeszcze się nie spisały, będą miały okazję zrobić to w najbliższy weekend.

Rzeszów

Na placu Wolności zamontowano stację do ładowania i parkowania hulajnóg

RZESZÓW. Jej prezentacja odbyła się podczas konferencji podsumowującej Europejski Tydzień Zrównoważonej Mobilności.

Rzeszów

Podmiejska Kolej Aglomeracyjna. Rozpoczęto budowę przystanku Rzeszów Wschodni

RZESZÓW. To jeden z 14 przystanków jakie wybuduje PKP PLK w ramach projektu „Budowa Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej”. 

Rzeszów

W niedzielę Dzień Serca na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Jak co roku organizatorzy imprezy zapowiadają szereg wyjątkowych atrakcji.

Rzeszów

Trwa głosowanie w ramach RBO 2022. "Ten budżet wyzwolił wśród mieszkańców ogromną inicjatywę"

RZESZÓW. We wtorek odbyła się konferencja prasowa poświęcona Rzeszowskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.

Rzeszów

W środę "Dzień bez samochodu". Komunikacja miejska będzie bezpłatna

RZESZÓW. „Dzień bez samochodu” zakończy Tydzień Zrównoważonego Transportu oraz Tydzień mobilności w Rzeszowie.

Rzeszów

MPWiK montuje kolejne instalacje fotowoltaiczne na swoich budynkach

RZESZÓW. Trwa montaż kolejnych instalacji fotowoltaicznych na budynkach i terenach należących do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie. Mają być gotowe do 6 listopada br. W planach są już kolejne. 

Reklama