Rzeszów - Piątek, 26.12.2025
Reklama

Dwie osoby w szpitalu po wybuchu gazu w domu jednorodzinnym

Dodano: 02.12.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. W niedziele strażacy interweniowali w domu jednorodzinnym w Pawłokomie w powiecie rzeszowskim w związku z wybuchem gazu propan. Do szpitala trafiła 60-latka wraz z 12-letnim chłopcem.

Podkarpaccy strażacy o całym zdarzeniu zostali poinformowani w niedziele ok. godz. 19.00. Do domu jednorodzinnego, w którym nastąpił wybuch gazu propan butan, skierowano cztery zastępy straży pożarnej.

„Okazało się, że na parterze domu podczas rozpalania ognia pod kuchenką, zasilaną butlą 11-kilową propan butan, doszło do wybuchu gazu” – informuje Marcin Betleja, rzecznik podkarpackiej straży pożarnej.

W wyniku wybuchu do szpitala trafiła ok. 60-letnia kobieta oraz 12-letni chłopiec. Obydwoje byli przytomni, kiedy zabierano ich do szpitala. Po wybuchu nie doszło do pożaru.

„Wybuch uszkodził okna na parterze i w kilku pomieszczeniach na piętrze tego domu. Został poinformowany nadzór budowlany, żeby zabezpieczyć miejsce zdarzenia” – dodaje Marcin Betleja.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pierwsi kierowcy w Rzeszowie ukarani wyższymi mandatami

RZESZÓW. W niedzielę, rzeszowscy policjanci ukarali mandatami w wysokości 1500 zł trzech kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 51 km/h.

Rzeszów

Buspas na al. Sikorskiego będzie zlikwidowany

RZESZÓW. Już wkrótce zlikwidowany zostanie buspas na al. Sikorskiego, prowadzący od al. Powstańców Warszawy w kierunku Tyczyna.

Rzeszów

MZBM Rzeszów włącza się w akcję "Wspólnie przeciwko oszustom"

RZESZÓW. Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych przyłączył się do akcji zorganizowanej przez Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa i Komendę Miejską Policji w Rzeszowie.

Rzeszów

Ekologiczne wiaty rowerowe stanęły przy jednej z rzeszowskich szkół

RZESZÓW. Obok szkoły podstawowej nr 18 przy ul. Błogosławionej Karoliny w Rzeszowie, powstały dwie nowoczesne, ekologiczne wiaty rowerowe. Wyposażono je w 48 miejsc na rowery oraz dodatkową powierzchnię na hulajnogi.

Rzeszów

Pod Rzeszowem powstaje duży ośrodek sportowy

RZESZÓW. W Świlczy powstaje Centrum Sportowe „Wzorcownia Ruchu”. Obiekt buduje firma Moris Polska. Ośrodek stanie na działce o powierzchni 1,73 ha. 

Rzeszów

Ważny etap budowy zbiornika na wodę pitną na os. Pobitno

RZESZÓW. Na os. Pobitno trwa budowa ogromnego zbiornika na wodę pitną. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sprawdza obecnie szczelność komór zbiornika. Próba szczelności pierwszej z nich zakończyła się pozytywnie.

Rzeszów

Droga rowerowa połączy Rzeszów z Łańcutem

RZESZÓW. Rzeszów we współpracy z sąsiednimi gminami planuje wybudować drogę rowerową, która połączy miasto z Łańcutem. Inwestycję zrealizują wspólnie oba miasta, a także gminy Krasne i Łańcut.

Rzeszów

Ul. Jazowa będzie oświetlona

RZESZÓW. Około 30 latarni oświetli kilometrowy odcinek ulicy Jazowej na osiedlu Drabinianka.

Reklama