Rzeszów - Poniedziałek, 15.09.2025
Reklama

Dwie osoby w szpitalu po wybuchu gazu w domu jednorodzinnym

Dodano: 02.12.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. W niedziele strażacy interweniowali w domu jednorodzinnym w Pawłokomie w powiecie rzeszowskim w związku z wybuchem gazu propan. Do szpitala trafiła 60-latka wraz z 12-letnim chłopcem.

Podkarpaccy strażacy o całym zdarzeniu zostali poinformowani w niedziele ok. godz. 19.00. Do domu jednorodzinnego, w którym nastąpił wybuch gazu propan butan, skierowano cztery zastępy straży pożarnej.

„Okazało się, że na parterze domu podczas rozpalania ognia pod kuchenką, zasilaną butlą 11-kilową propan butan, doszło do wybuchu gazu” – informuje Marcin Betleja, rzecznik podkarpackiej straży pożarnej.

W wyniku wybuchu do szpitala trafiła ok. 60-letnia kobieta oraz 12-letni chłopiec. Obydwoje byli przytomni, kiedy zabierano ich do szpitala. Po wybuchu nie doszło do pożaru.

„Wybuch uszkodził okna na parterze i w kilku pomieszczeniach na piętrze tego domu. Został poinformowany nadzór budowlany, żeby zabezpieczyć miejsce zdarzenia” – dodaje Marcin Betleja.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Urzędnicy zrobią zakupy dla osób starszych i samotnych objętych kwarantanną

RZESZÓW. Osoby starsze i samotne, które zostały objęte kwarantanną, mogą liczyć na pomoc pracowników Urzędu Miasta Rzeszowa w zrobieniu zakupów.

Rzeszów

Darmowa strefa płatnego parkowania w Rzeszowie do odwołania

RZESZÓW. Strefa płatnego parkowania w Rzeszowie z dniem dzisiejszym przestaje funkcjonować.

Rzeszów

Pijani kierowcy na ulicach Rzeszowa. Jeden wydmuchał 2,5 promila, a drugi miał ponad 3 promile

RZESZÓW. Dwóch pijanych kierowców ujawnili rzeszowscy policjanci. Jeden z nich wpadł podczas kontroli, natomiast w drugim przypadku doszło do obywatelskiego ujęcia.

Rzeszów

Konsultacje w sprawie zmiany granic miasta Rzeszowa

RZESZÓW. 19 marca 2020 r. rozpoczynają się konsultacje z mieszkańcami Rzeszowa w sprawie zmiany granic miasta Rzeszowa. Konsultacje będą trwały do 22 marca 2020 r.

Rzeszów

Od 18 marca zmiany w rozkładzie kilku głównych linii komunikacji miejskiej. Linia 53 zawieszona

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o zmianach w kursowaniu części linii autobusowych, jakie zaczną obowiązywać od 18 marca. 

Rzeszów

Rzeszowskie restauracje dowożą lekarzom "darmowe" jedzenie

RZESZÓW. Dzięki platformie organizującej zbiórki trzy organizacje postanowiły pomóc pracownikom służb medycznych w kraju, dostarczając im posiłki. W akcji udział biorą również restauracje i szpitale z Rzeszowa.

Rzeszów

ZTM wprowadza ograniczenia kontaktu

RZESZÓW. ZTM wprowadza zakaz bezpośredniego kontaktu z klientem. POP-y zamknięte.

Rzeszów

Podkarpacki Urząd Wojewódzki. Obsługa klientów zamknięta do odwołania

RZESZÓW. Podobnie jak Urząd Miasta Rzeszowa oraz podległe mu jednostki, również Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie od 16 marca zamyka do odwołania obsługę klientów.

Reklama