Rzeszów - Sobota, 03.05.2025
Reklama

Dwie osoby w szpitalu po wybuchu gazu w domu jednorodzinnym

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. W niedziele strażacy interweniowali w domu jednorodzinnym w Pawłokomie w powiecie rzeszowskim w związku z wybuchem gazu propan. Do szpitala trafiła 60-latka wraz z 12-letnim chłopcem.

Podkarpaccy strażacy o całym zdarzeniu zostali poinformowani w niedziele ok. godz. 19.00. Do domu jednorodzinnego, w którym nastąpił wybuch gazu propan butan, skierowano cztery zastępy straży pożarnej.

„Okazało się, że na parterze domu podczas rozpalania ognia pod kuchenką, zasilaną butlą 11-kilową propan butan, doszło do wybuchu gazu” – informuje Marcin Betleja, rzecznik podkarpackiej straży pożarnej.

W wyniku wybuchu do szpitala trafiła ok. 60-letnia kobieta oraz 12-letni chłopiec. Obydwoje byli przytomni, kiedy zabierano ich do szpitala. Po wybuchu nie doszło do pożaru.

„Wybuch uszkodził okna na parterze i w kilku pomieszczeniach na piętrze tego domu. Został poinformowany nadzór budowlany, żeby zabezpieczyć miejsce zdarzenia” – dodaje Marcin Betleja.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Podpisano umowę na odbiór śmieci w 2019 roku. Decyzja zapadła bez konsultacji z prezydentem

RZESZÓW. „Dyrektor MPGK podpisał umowę nie konsultując się z prezydentem” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Zmiany na WSPiA. Pojawili się m.in. nowi prodziekani

RZESZÓW. Na uczelni pojawią się nowi Dziekani-Dyrektorzy Kolegiów Dydaktycznych ich zastępcy oraz pełnomocnicy Rektora.

Rzeszów

4 tys. zł za mecz tenisa z prezydentem Rzeszowa w ramach 27. Finału WOŚP. Trwają jeszcze trzy aukcje

RZESZÓW. Na ulicach stolicy innowacji podczas Finału działało ok. 300 wolontariuszy.

Rzeszów

W sobotę w Rzeszowie msza w intencji Pawła Adamowicza

RZESZÓW. Mszę w intencji śp. Pawła Adamowicza odbędzie się 19 stycznia br. w Katedrze Rzeszowskiej.

Rzeszów

Trwają poszukiwania 25-latka z Rzeszowa. Od 26 listopada nie ma z nim kontaktu

RZESZÓW. Zaginiony w dniu 26 listopada 2018 r. około godz. 12 wyszedł z mieszkania, nie informując domowników dokąd się udaje.

Rzeszów

Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” za 16 mln euro. Powstanie do 2022 roku [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Ma być energooszczędny i dostosowany do architektury budynku G2A Areny.

Rzeszów

„Największe serce świata” dla Pawła Adamowicza. Dzisiaj o 20.00 na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. W ramach akcji „Największe serce świata” wszyscy chętni mogą przyjść w środę(16.01.2019 r.) o godz. 20.00 na rzeszowski Rynek.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc ogłasza żałobę. Przełożono uroczystości z okazji 665-lecia lokacji Rzeszowa

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc ogłosił czwartek i piątek (17 i 18 stycznia) dniami żałoby.

Reklama