Rzeszów - Środa, 17.09.2025
Reklama

Dwóch żołnierzy zawodowych z zarzutami o kłusownictwo

Dodano: 24.06.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Zatrzymano czwórkę mężczyzn, którzy w okolicach poligonu w Nowej Dębie polowali na bobry. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów – Dział do Spraw Wojskowych nadzoruje śledztwo prowadzone przez Wydział Żandarmerii Wojskowej w Rzeszowie przeciwko czterem ustalonym osobom (w tym dwóm żołnierzom zawodowym).

Zatrzymani mężczyźni są podejrzani m.in. o to, że działając na terenie wojskowym (w okolicach poligonu w Nowej Dębie) wspólnie i w porozumieniu wchodzili w posiadanie zwierzyny objętej ochroną gatunkową, mowa o bobrach.

Za pomocą narzędzi przeznaczonych do kłusowania, tj. wnyków, ze szczególnym okrucieństwem spowodowali śmierć zwierząt. Na obecnym etapie trwają czynności procesowe mające na celu ustalenie okresu, w którym sprawcy działali oraz ustalenie ilości uśmierconych w sposób przestępczy zwierząt. Zarzucone podejrzanym przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 5.
Źródło: Prokuratora Okręgowa w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Warsztaty z obsługi tabletów dla osób po 50-tce

RZESZÓW. Na dwudniowych warsztatach uczestnicy poznają użyteczność urządzenia z zainstalowanym Androidem 6.0 w życiu codziennym...

Rzeszów

Game Over Cycles otwiera sezon motocyklowy. W sobotę Motobazar i dni otwarte salonów

RZESZÓW. Zorganizowany po raz pierwszy Motobazar GOC to impreza otwarta i darmowa zarówno dla sprzedających, jak i kupujących.

Rzeszów

Pijany 17-latek, bez prawa jazdy, pędził 127 km/h przez ul. Witosa. Wiózł pijanego ojca

RZESZÓW. Wcześniej, na stacji benzynowej w Stobiernej zatankował paliwo i uciekł.

Rzeszów

Rozbudowa S19 Sokołów Młp. Północ - Jasionka. Wybrano wykonawcę dokumentacji

RZESZÓW. Blisko 3 mln zł będzie kosztować opracowanie dokumentacji na rozbudowę drogi ekspresowej S19 na odcinku węzeł Sokołów Młp. Północ – węzeł Jasionka. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Mosty Katowice.

Rzeszów

16 kwietnia zamkną ulicę Herbową

RZESZÓW. We wtorek, 16 kwietnia 2019 r. od godz. 8:00 do godz. 20:00 nieczynna będzie ulica Herbowa. Zamknięcie nastąpi w rejonie skrzyżowania ww. ulicy z ul. Tarnopolską.

Rzeszów

Zmiany w systemie zbiórki elektrośmieci w Rzeszowie [HARMONOGRAM 2019]

RZESZÓW. W dotychczasowym systemie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego nastąpiły zmiany. Sprawdźcie harmonogram zbiórek na 2019 rok.

Reklama